polo ralph lauren shirts polo ralph lauren sale polo ralph lauren shirts Ralph Lauren Logo T Shirts Ralph Lauren T Shirts for Women cheap ralph lauren polo buy replica hublot replica relojes replica de relojes rolex

Zipotz Jaiak 2016

Uztailak 14 Osteguna

18:00     Dantzateke disko festa Txofre plazan, Okendo kultur etxearen eskutik.
19:00   Pregoia. Ondoren, Erraldoiak eta Buruhandiekin kalejira, Txofre plazatik abiatuta.
19:30     Poteoa auzoko kaleetan,  Groseko koadrilen eskutik, Txofre plazatik abiatuta.
19:30     XISTRAL Abesbatza, Okendo Kultur Etxean, Casa Galiciaren eskutik.
20:00     Txokolatada, Txofre plazan, Enparantza tabernaren eskutik.
20:30     Sardinada, Txofre Enparantzan.
21:00     Verbenas Cams, Tsunami taldearekin, Txofre plazan
22:00     Kontzertuak, Katalunia Enparantzan: SUSTRAJAH BAND  , LASAI , REVOLUTIONARY BROTHERS

Uztailak 15 Ostirala

10:30     Haur jolasak, Katalunia plazan, Urrats taldearen eskutik.
11:30    Buruhandiekin eta Erraldoiekin Kalejira Katalunia plazatik abiatuta.
12:00     ZUMBA tailerra, auzotar guztientzat, Alta Fit Gimnasioaren eskutik, Katalunia Enparantzan.
14:00     Bazkaria Katalunian plazan, Groseko koadrilen eskutik.
16:00     Sobremesa Katalunia plazan.
17:00     Pala eta Pilota finala, Sagueseko frontoian.

17:30     Haur Danborrada auzoko kaleetan zehar, Txofre plazatik abiatuta.

18:00    Poteoa auzoko kaleetatikan zehar, EONIAN elektrotxarangarekin, Groseko Koadrilen eskutik, Katalunia  Enparantzatik aterata.
18:00     Graffitiak , Txofre enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.
18:00     Urban 13 ikuskizuna eta auzotar guztientzako break tailerra Txofre plazan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.

19:00     Bertso poteoa Manex Mujika eta Arkaitz Oiartzabalekin “Xamoa”, 721Kafetegian, auzoko taberna desberdinen   eskutik (Gure etxea, Katilu, 721 Kafetegia, Eguzki taberna eta Oroipen).
19:30     Donosti Ereski abesbatza, Okendo kultur etxean.
20:00    GET BACKA taldearen kontzertua, Nafarroa Behera plazan, Bar Kau-ren eskutik.
20:30     Sardinak, Txofre enparantzan.
20:30     La Jodedera taldea,  Txofre plazan.
21:00     Zezen Suzkoa, Txofre enparantzan.
22:00     HOWDY taldearen kontzertua, Nafarroa Behera plazan, Bar Kau-ren eskutik.

22:00     Kontzertuak, Katalunia Enparantzan: BURUN DANGA, HABEAS CORPUS, ROCK KAM BROM

Uztailak 16 Larunbata
Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik

10:30     Gaztetxoentzat Xakea, Txofre enparantzan, Groseko xake taldearen eskutik.
11:00     Haur jolasak Eskubitwo, Catalina de Erausoren eta ipuin kontaketa Garoa  Cultur Laben eskutik Zabaleta Kalean.
12:00     Hamaiketakoa Itsas Gain elkartearen eskutik, Zabaleta kalean.
12:00     Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.
12:00     Futbito txapelketaren finala, Manteo kiloreldegian.
13:30     Poteoa eta musika zuzenean komertzioen eskutik.
14:00     Elkartasun Paellada, Katalunia enparantzan.
16:00     Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.
16:00     Queimada eta Gaiteroak Zabaleta kalean, Casa Galizia elkartearen eskutik.
17:00     Erraldoiak eta Buruhandiak, Nafarroa Behera enparantzatik aterata.
17:00    DJak Zabaleta kalean, Zabaleta kaleko komertzioen eskutik.
18:00     Zabaleta kaleko denda eta ileapaindegiek antolatutako show-a, Zabaleta kaleko komertzioen eskutik
18:30     Haurrentzako joko eta tailerrak, Txofre enparantzan, Urrats Taldearen eskutik.
18:30     Helduen Danborrada, auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik abiatuta.
19:00     Txokolatada, Txofre plazan, Enparantza tabernaren eskutik.
19:00     DUO GISCA: Roser Gabriel eskusoinua eta Garazi Goñi pianoa, Okendo kultur etxean.

19:00     Musika zuzenean, Zabaleta kalean, Zabaletako komertzioen eskutik

20:00     Emilio Azkarateren kontzertua, Kerman, Ana, Maria, Julen eta Asierrekin batera, Nafarroa Behera plazan, Bar    Kau-ren   eskutik.
20:00     PANGEA taldearen kontzertua, Zabaleta kalean.
20:30     Sardinak, Txofre Enparantzan
21:00     Verbenas Cams,  Tsunami taldearekin, Txofre plazan.

21:00     Sardinada, Groseko Indarrak Surf lokalaren ondoan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.21:30     Surf eta BodyBoard Txapelketako Sari Banaketa, Groseko Indarrak Surf lokalaren ondoan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.
21:30      Paellada Zabaleta kalean.
22:00     Bideo Proiekzioak, Groseko Indarrak Surf lokalaren ondoan,Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik
22:00     LEMON TWIST, Nafarroa Behera plazan, Bar Kau-ren eskutik.
22:00     Kontzertuak, Katalunia Enparantzan:  DEIEDRA, KOBAN, LOS ZOPILOTES TXIRRIAOS

22:45     Kontzertuak, Groseko Indarrak Surf lokalaren ondoan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.

Uztailak 17 Igandea

Euskal artisauak eta talogileak egun osoan zehar, San Frantzisko kalean.

11:00    Elkarte eta kuadrilen arteko Marmitako lehiaketa, Katalunia Enparantzan, Marruma elkartearen eskutik.
11:30    Albokariak, Katalunia plazan.
11:30    Herri kirolak, Mieltxo Saralegi anaien eskutik, Katalunia plazan.
12:00    Bertsolariak, Katalunia plazan.
12:00    Sagardo dastaketa, Katalunia enparantzan.
12:30    Tortila lehiaketa, Katalunia enparantzan.
13:30    Trebeska Dantza taldearen emanaldia, Katalunia Enparantza.
14:30     Kantu bazkaria, Katalunia enparantzan,
17:30     Triki-Bertso poteoa,Katalunia plazatik abiatuta
18:00     Antzokiko istorioak, Katalunia plazan, Okendo kultur etxearen eskutik.
19:00    Haur jolasak, Katalunia plazan, Urrats taldearen eskutik.
20:00     Urrezko Katxiaren sari banaketa.
20:00     Sorbetada, Katalunia plazan.
20:30     Zezen suzkoa, Katalunia plazan.
20:30     INGO AL DEU? Erromeria, Katalunia plazan.
24:00     Jaien amaiera, datorren urtera arte.

kartela

Zipotz jaiak 2016

kartela

kartela

Santo tomas 2015

kartela

10:00 Egunaren hasiera

10:00 Postuen arteko lehiaketa

11:00 Txalapartari, albokari, txistulari eta trikitilariek giroturiko saioa.

11:30 Haurrentzat zuzenduriko tailerrak, Urrats taldearen eskutik.

12:00 Motozerrarekin egindako figurak eta harri jasotzaileak, Saralegi Anaien eskutik

14:00 Mikel karton kantautorearen emanaldia, Txofre plazan.

14:00 Bertso, triki-poteoa auzoko kaleetan zehar

15:30 Postuen arteko Sari banaketa

16:00 Bertso Musikatua:
Gai-jartzaile: Iker Iriarte
Bertsolari: Iñaki Apalategi, Manex Mujika, Jokin Labayen eta Jon Martin
Kitarrajole: Iker Lauroba.

17:00 Dultzaineroek girotutako Buruhandiak eta Erraldoiak.

17:00 Haur eta gaztetxoentzat dantza festa, Sustrai Doinuaken eskutik, txofre plazan.

18:30 TXIMELETA erromeria, Okendo Kultur Etxearen eskutik

20:00 Zezen Suzkoa

21:30 Festaren amaiera

EGUN OSOAN ZEHAR TXISTORRA, EUSKAL ARTISAU ETA EUSKAL PRODUKTUEN POSTUAK, POSTUEN ARTEKO LEHIAKETA IZANGO DUGU GURE JAI EGUNA GIROTZEKO, BESTE EKINTZA ASKOREN ARTEAN.

ANIMA ZAITEZ ETA ZURE INGURUKOEKIN GIROA SORTU ZAZU!
kartela 2015

Zipotz Jaiak 2015 Egitarua

kartela 2015

Uztailak 16 Osteguna

18:00   IRRIEN LAGUNAK Pailazoen emanaldia, Txofre Enparantzan, Kultur  Etxearen eskutik.
19:00   Pregoia. Ondoren Erraldoi, Buruhandi era Casa Galiciako gaiteroek giroturiko kalejira, Txofre   enparantzan
19:30     Kalejira auzoko kaleetan zehar, Groseko Koadrilen eskutik.
19:30     Mariaren Bihotza Abesbatzaren kontzertua, Saioa Zuaznabar zuzendari izanik. Okendo Kultur Etxean.
20:00     Txokolatada, Txofre Enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
20:30     Sardinada, Txofre Enparantzan.
21:00     Berbenas Cams, Txofre Enparantzan, Tsunami taldearen eskutik.
21:00     Kontzertuak, Katalunia Enparantzan:

Soupkandja Reggae Band,HERMANO L, REVOLUTIONARY BROTHERS

Uztailak 17 Ostirala  “Gazte Eguna”

10:30     Haur jolasak, Aukaz Aisialdi taldearen eskutik, Katalunia enparantzan.
11:30     Buruhandiekin eta Erraldoiekin kalejira auzoan, Nafarroa Behera plazatik  irtenda.
12:00     ZUMBA, Alta Fit gimnasioaren eskutik, Txofre Enparantzan.
12:30     Karmengo jaiekin senidetze ekitaldia zubian.
13:00     Bazkari prestaketa, Katalunia Enparantzan.
14:00     Koadrilen bazkari herrikoia, Katalunia enparantzan.
17:00     Koadrilen kalejira Elektro txarangarekin batera, Katalunia Enparantzatik aterata, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
17:30     Haur Danborrada auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.
17:30     Pala eta Pilota finala, Sagueseko frontoian.
18:00     Graffitiak , Txofre enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.
18:00     Urban 13 SHOW, Txofre enparantzan.
19:30     XISTRAL abesbatza, Okendo Kultur Etxean, Casa Galiciaren eskutik.
20:30     Sardinak, Txofre enparantzan
21:00     Zezen Suzkoa, Txofre enparantzan.
21:00     Liher eta Karton kantautoreak, Txofre Enparantzan
22:00     The Flaming Shaker taldea, Nafarroa Behera plazan, Bar Kau-ren eskutik.
22:00     Kontzertuak, Katalunia Enparantzan:
Glory Hole
ON
ROCK KAM BROM

Uztailak 18 Larunbata
Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik

10:30    Bigarren eskuko merkadilo eta merkadilo solidarioa Txofre enparantzan, Pais Petiten eskutik.
10:30     Gaztetxoentzat Xakea, Txofre enparantzan, Groseko xake taldearen eskutik.
11:00     Gaiteroak Zabaleta kalean, Casa Galiciaren eskutik
11:00     Haurrentzako tailerrak, Zabaleta kaleko komertzioen eskutik.
12:00     Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.
12:00     Futbito txapelketaren finala, Manteo kiloreldegian.
12:30     Queimada Zabaleta kalean, Casa Galiciaren eskutik.
14:00     Elkartasun Paellada, Katalunia enparantzan.
14:00     Paellada herrikoia Sagüeseko plazan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik
16:00     Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.
17:00     Erraldoiak eta Buruhandiak, Nafarroa Behera enparantzatik aterata.
17:00     Skate slalom txapelketa, Sagueseko plazan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik.
18:00     Txikientzako graffiti tailerra, Sagüeseko plazan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik
18:30     Haurrentzako joko eta tailerrak, Txofre enparantzan, Urrats Taldearen eskutik.
18:30     Helduen Danborrada, auzoko kaleetan zehar, Zurriola Ikastolatik aterata.
18:30     Arropa desfilea, Zabaleta kaleko komertzioen eskutik.
19:00     Txokolatada, Txofre kalean, Etxean Bezela tabernaren eskutik.
20:00     Triki-poteoa Sagüesetik, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik.
20:00     Bingoa, Txofre enparantzan , Pais Petit tabernaren eskutik.
20:30      Sardinak, Txofre Enparantzan
21:00     Kontzertua Zabaleta kalean
21:00     Berbenas Cams, Txofre Enparantzan, Tsunami taldearen eskutik.
21:00     Sardinada, José Miguel Barandiarán plazan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik.
22:00     Julen Morgado, Ana Maria Sanchez, Lide  Hernando eta Asier Jimenez kantautoreen emanaldia, Nafarroa Behera plazan, Bar Kau-ren eskutik.
22:30     Kontzertuak, José Miguel Barandiarán plazan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik
22:00     Kontzertuak, Katalunia Enparantzan:
PHYSIS VERSUS NOMOS BAND
EN TOL SARMIENTO
3GABE2

Uztailak 19 Igandea

Euskal artisauak eta talogileak egun osoan zehar, San Frantzisko kalean.

11:00    Elkarte eta kuadrilen arteko Marmitako
lehiaketa, Katalunia Enparantzan, Marruma elkartearen eskutik.
11:30     Euskal kirol parte hartzaileak, Katalunia Enparantzan, Urrats Taldearen eskutik
11:30    Txalaparta eta Albokariak, Katalunia Enparantzan.
11:30     Herri kirolak, Saralegi anaien eskutik, Katalunia Enparantzan
12:00     Txakur erakusketa Txofre Enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik
12:00     Sagardo dastaketa, Katalunia enparantzan.
12:30     Tortila lehiaketa, Katalunia enparantzan.
13:30     Trebeska Dantza taldearen emanaldia, Katalunia Enparantza.
14:30     Kantu bazkaria, Katalunia enparantzan, Olatz Salvador kantautorearekin.
16:30     Timba póker express txapelketa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
17:30     Triki-Bertso poteoa, Katalunia Enparantzatik aterata.
18:00     Txirri, Mirri eta Txiribiton Pailazoen “TXUTXUPE” emanaldia, Katalunia enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.
20:00     Urrezko katxiaren sari banaketa, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik, Katalunia          Enparantzan.
20:00     Txokolatada, Katalunia Enparantzan.
20:30     Zezen suzkoa, Katalunia Enparantzan.
20:30     INGO AL DEU? Erromeria, Katalunia Enparantzan.
24:00     Jaien amaiera, hurrengo urtera arte.

Zipotz jaiak 2015 Programa

kartela 2015

16 de Julio, Jueves

18:00 Actuación de los payasos IRRIEN LAGUNAK, en la plaza del Txofre, a cargo de la Casa de Cultura Okendo.
19:00 Pregón. Calegira ambientada por Cabezudos, Gigantes y Gaiteros de la Casa Galicia, en la Plaza del Txofre
19:30 Kalejira-Poteo por las calles del barrio, a cargo de Groseko Koadrilak.
19:30 Concierto a cargo del coro de Corazón de María, dirigido por “Saioa Zuaznabar” en la Casa de Cultura.
20:00 Chocolatada, en la Plaza del Txofre, a cargo del bar Pais Petit.
20:30 Sardinada en la Plaza del Txofre
21:00 Bailables Verbenas Cams con el grupo Tsunami en la Plaza del Txofre.
21:00 Conciertos en la plaza Cataluña:
SOUPKANDJA REGGAE
HERMANO L
REVOLUTIONARY BROTHERS

17 de Julio, Viernes

10:30 Juegos para niños, a cargo del grupo de tiempo libre Aukaz, en la plaza Cataluña.
11:30 Kalejira con Gigantes y Cabezudos partiendo de la Plaza Nafarroa Behera.
12:00 ZUMBA, a cargo del gimnasio Alta Fit en la Plaza del Txofre.
12:30 Acto de fraternización con la Comisión de fiestas de Cármenes en el primer puente.
13:00 Elaboración de la comida popular, en la Plaza Cataluña.
14:00 Comida popular de Cuadrillas, en la Plaza Cataluña
17:00 Kalejira de cuadrillas con Electro-charanga, partiendo de las Txoznas a cargo de la Gazte Asanblada de gros.
17:30 Tamborrada infantil por las calles de Gros, partiendo de la Ikastola Zurriola.
17:30 Final del campeonato de pala y pelota en el frontón de Sagües
18:00 Graffitis en la Plaza del Txofre, a cargo del colectivo Urban 13.
18:00 Urban 13 SHOW (Break dance, kapoeira, rap…) en la plaza del Txofre.
19:30 Concierto del coro Xistral, en La Casa de Cultura Okendo, a cargo de la Casa de Galicia.
20:30 Sardinada en la Plaza del Txofre
21:00 Toro de Fuego en la Plaza del Txofre
21:00 Concierto de los cantautores Liher y karton, en la plaza del Txofre.
22:00 The Flaming shaker en la Plaza Nafarroa Behera, a cargo del Bar Kau.
22:00 Conciertos en la Plaza Cataluña:
GLORY HOLE,ON eta ROCK KAM BROM

18 de Julio, Sábado

CAMPEONATO de SURF y BODYBOARD en la Playa de la Zurriola, a cargo del grupo de Surf Groseko Indarrak.

10:30 Mercadillo de segunda mano, y mercadillo solidario en la Plaza del Txofre.
10:30 Ajedrez para jóvenes, en la Plaza del Txofre,a cargo del grupo de Ajedrez de Gros.
11:00 Gaiteros en la Calle Zabaleta, a Cargo de la sociedad Casa Galicia.
11:00 Talleres para niños en la Calle Zabaleta a cargo de los comercios de la calle Zabaleta.
12:00 Charanga por el barrio de Gros, partiendo de la Plaza Nafarroa Behera.
12:00 Final del campeonato de Fulbito, en el polideportivo Manteo.
12:30 Queimada en la Calle Zabaleta, a cargo de la sociedad Casa Galicia.
14:00 Paella solidaria, en la Plaza Cataluña
14:00 Paellada en la plaza de Sagües, a cargo de Groseko Indarra Surf taldea
16:00 Concurso de Mus, en el bar Ricardo de la calle General Artetxe.
17:00 Gigantes y Cabezudos, partiendo de la Plaza Nafarroa Behera.
17:00 Campeonato de Skate slalom, en la plaza de Sagües, a cargo de Groseko Indarra Surf taldea.
18:00 Taller de Graffitis para niños en la Plaza de Sagües a cargo del grupo Groseko Surf Indarrak.
18:30 Juegos y talleres para niños en la Plaza del Txofre a cargo de Urrats.
18:30 Tamborrada por las calles de Gros, partiendo de la Ikastola Zurriola.
18:30 Desfile de ropa en la Calle Zabaleta, a cargo de los comercios de la calle Zabaleta.
19:00 Chocolatada, en la Plaza del Txofre a cargo del bar Pais Petit.
20:00 Trikipoteo por Sagües, a cargo de Groseko Surf Indarrak taldea.
20:00 Bingo en la Plaza del Txofre a cargo del bar Pais Petit.
20:30 Sardinada en la Plaza del Txofre.
21:00 Cantautor en la Calle Zabaleta.
21:00 Bailables Verbenas Cams con el grupo Txunami en la Plaza del Txofre.
21:00 Sardinada, en la plaza Jose Miguel Barandiaran,a cargo de Groseko Surf Indarrak taldea.
22:00 Cantautores Julen Morgado, Ana Maria Sanchez, Lide Hernando y Asier Jimenez en la Plaza Nafarroa Behera a cargo del Bar Kau.
22:30 Conciertos, en la plaza Jose Miguel Barandiaran,a cargo de Groseko Surf Indarrak taldea.
22:00 Conciertos en la Plaza Cataluña.
PHYSIS VERSUS NOMOS
EN TOL SARMIENTO eta 3GABE2

19 de julio, Domingo “Euskal jaia”

Feria de artesanía, y puesto de talos durante todo el día, en la Plaza Cataluña.
11:00 Concurso de Marmitako entre sociedades, en la Plaza Cataluña, a cargo de la sociedad Marruma.
11:30 Deportes Vascos participativos, en la plaza Cataluña, a cargo de Urrats Taldea.
11:30 Exhibición de Txalaparta y alboka, en la Plaza Cataluña.
11:30 Deportes Vascos, a cargo de los hermanos Saralegi, en la plaza Cataluña.
12:00 Exhibición canina en la Plaza del Txofe, a cargo del bar Pais Petit.
12:00 Degustación de sidra, en la Plaza Cataluña.
12:30 Concurso de tortillas, en la Plaza Cataluña.
13:30 Actuación de Trebeska Euskal Dantza Taldea en la Plaza Cataluña.
14:30 Comida popular en la plaza Cataluña, ambientada por la cantautora Olatz Salvador
16:30 Timba de Póker express, en el bar Pais Petit de la Plaza del Txofre.
17:30 Triki-bertso poteo, partiendo de la carpa de la Plaza Cataluña.
18:00 Actuación de TXIRRI, MIRRI ETA TXIRIBITON en la Plaza Cataluña, a cargo de la Casa de Cultura Okendo.
20:00 Entrega de premios del Katxi de Oro, en la Plaza Cataluña, a cargo de la Gazte Asanblada de Gros.
20:00 Chocolatada, en la Plaza Cataluña, a cargo del bar Pais Petit.
20:30 Toro de fuego, en la Plaza Cataluña.
20:30 Romería, INGO AL DEU? en la plaza Cataluña
24:00 Final de fiestas. ¡Hasta el año que viene!

Kartela

Santo tomas 2014

Kartela

Zatoz eta gozatu Santo Tomas egunaz Grosen!!

EGITARAUA:

10:00 – Postuen arteko leihaketa sorpresa.

10:45 – Zurriola Ikastolako ikasleen kalejira, trikitilariez lagunduta.

11:30 – Haurrentzat zuzenduriko tailerrak, Urrats taldearen eskutik.

12:00 – Herri kirolak; Ubarroiak eta Traganarruak kofradien artean.

13:30 – Bertso-triki poteoa, Txofre plazatik aterata, Ubarroiak kofradiaren eskutik.

15:30 – Postuen arteko Sari banaketa.

16:00 – Haur eta gaztetxoentzat dantza festa, Sustrai Doinuaken eskutik.

17:00 – Casa Galicia eta Groseko Jai Batzordeko buruhandi eta Erraldoien elkarretaratzea.

17:30 – Mikel karton kantautorearen emanaldia.

19:00 – Patxi eta konpainiak eskeiniriko kontzertua, Okendo Kultur Etxearen eskutik.

20:00 – Zezen suzkoa.

22:00 – Agur!

zipotz jaiak2014

Zipotz Jaiak 2014 Programa

Jueves 17 de Julio
18:00 Actuación de los payasos GARI, MONTXO ETA JOSELONTXO, en la plaza del Txofre, a cargo de la Casa
de Cultura de Okendo.
19:00 Pregón y después desfile con gigantes y cabezudos, partiendo del Txofre, por las calles del barrio.
20:00 Concierto del coro de Corazón de María, en la Casa de Cultura de Okendo. Director: Saioa Zuaznabar.
20:00 Chocolatada en la plaza del Txofre, a cargo del Pais Petit.
20:30 Cenas, sardinada, en la carpa del Txofre.
22:00 Conciertos en la plaza Cataluña:
REBOLUTIONARY BROTHERS (junto con GLAUKOMA y RAPHAEL de Italia).
Viernes 18 de Julio “Gazte Eguna”
10:30 Juegos para niños, en la plaza Cataluña, a cargo del grupo de tiempo libre Aukaz.
11:30 Kalejira con gigantes y cabezudos por el barrio, partiendo de la plaza Nafarroa Behera.
12:30 Acto de fraternización con las fiestas de Karmenes, en el puente.
13:00 Elaboración de la comida popular, en la plaza Cataluña.
14:00 Comida popular de cuadrillas, en la plaza Cataluña.
15:30 Micro Abierto, en la plaza Cataluña, a cargo de la Gazte Asanblada de Gros.
16:30 Concurso de irrintzis, en la plaza Cataluña, a cargo de la Gazte Asanblada de Gros.
17:00 Elektro-charanga, partiendo de la plaza Cataluña, a cargo de la Gazte Asanblada de Gros.
17:30 Tamborrada infantil, por las calles de Gros, partiendo de la ikastola Zurriola.
17:30 Final del campeonato de Pala y Pelota, en el frontón de Sagüés.
18:00 Graffitis, en la plaza del Txofre, a cargo del colectivo Urban 13.
18:00 Urban 13 SHOW, en la plaza del Txofre, a cargo del colectivo Urban 13.
20:30 Cenas, sardinada, en la carpa del Txofre.
21:00 Toro de fuego, en la plaza del Txofre.
22:00 Concierto, Iñaki Salvador y Pirata Piratovich, en la plaza Nafarroa Behera, a cargo del Bar Kau.
23:00 Conciertos en la plaza Cataluña:
GOSE + 3GABE2
Sábado 19 de Julio
Durante el día, campeonato de SURF y BODYBOARD en la playa de la Zurriola, a cargo del grupo de surf
Groseko Indarrak.
10:30 Mercadillo, en la plaza del Txofre, a cargo del bar Pais Petit.
11:00 Ajedrez para jóvenes, en la plaza del Txofre, a cargo del Grupo de Ajedrez de Gros.
12:00 Charanga por las calles del barrio, partiendo de la plaza Nafarroa Behera.
12:45 Final del campeonato de Futbito, en el polideportivo de Manteo, a cargo de la peña Deabru Urdinak.
14:00 Paellada solidaria, en la plaza Cataluña.
14:00 Paellada popular, en la plaza de Sagüés, a cargo del grupo de surf Groseko Indarrak.
16:00 Campeonato de Mus, en el bar Ricardo de la calle General Artetxe.
17:00 Gigantes y cabezudos, por las calles del barrio, partiendo de la plaza Nafarroa Behera.
17:00 Campeonato de Skate-Slalom, en la plaza de Sagüés, a cargo del grupo de surf Groseko Indarrak.
18:00 Taller de graffitis para niños, en la plaza de Sagüés, a cargo del grupo de surf Groseko Indarrak.
18:30 Talleres y juegos para niños, en la plaza del Txofre, a cargo del grupo Urrats.
18:30 Tamborrada, por las calles del barrio, partiendo de la ikastola Zurriola.
19:00 Chocolatada, en la plaza del Txofre, a cargo del bar Pais Petit.
19:30 Coral Xistral, en la Casa de Cultura Okendo, a cargo de la Casa Galicia.
20:00 Trikipoteo, por los bares de Sagüés, a cargo del grupo de surf Groseko Indarrak.
20:00 Bingo, en la plaza del Txofre, a cargo del bar Pais Petit.
20:30 Cenas, sardinada, en la carpa del Txofre.
21:00 Sardinada, en la plaza José Miguel Barandiarán, a cargo del grupo de surf Groseko Indarrak.
22:00 Conciertos, Asier Gimenez y DMD QUARTER, en la plaza Nafarroa Behera, a cargo del Bar Kau.
22:30 Conciertos, en la plaza José Miguel Barandiarán, a cargo del grupo de surf Groseko Indarrak.
23:00 Conciertos, en la plaza Cataluña:
ITZIARREN SEMEAK + MC ONAK
Domingo 20 de Julio
Feria de artesanía y talos durante todo el día, en la Plaza Cataluña.
11:00 Concurso de Marmitako entre cuadrillas y sociedades, en la plaza Cataluña, a cargo del Marruma.
11:30 Gincana vasca, en diferentes plazas del barrio, a cargo del grupo Urrats.
11:30 Exhibición de Txalaparta y Alboka, en la plaza Cataluña.
11:30 Exhibición de deportes rurales vascos, en la plaza Cataluña, a cargo de los hermanos Saralegi.
12:00 Exhibición canina y cetrería, en la plaza del Txofre, a cargo del bar Pais Petit.
12:00 Degustación de sidra, en la plaza Cataluña.
12:30 Concurso de tortillas, en la plaza Cataluña.
13:30 Bailes vascos, en la plaza del Txofre, a cargo del grupo de baile Trebeska.
14:30 Comida en la carpa del Txofre, ambientado con un cantautor.
16:30 Timba-poker-express, en la plaza del Txofre, a cargo del bar Pais Petit.
17:30 Triki-bertso poteo, partiendo de la carpa del Txofre, con Jon Martin e Iñaki Apalategi.
18:00 Actuación de los payasos POXPOLO ETA KONPAINIA, en la plaza Cataluña, a cargo de la Casa de Cultura
Okendo.
20:00 Entrega de premios, en la plaza Cataluña, a cargo de la Gazte Asanblada de Gros y las Cuadrillas.
20:00 Chocolatada, en la plaza Cataluña.
20:30 Romería, en la plaza Cataluña: INGO AL DEU?
21:30 Toro de fuego, en la plaza Cataluña.
24:00 Fin de fiestas. ¡¡Hasta el año que viene!!

zipotz jaiak 2014

Zipotz Jaiak 2014 EGITARAUA

Uztailak 17 Osteguna
18:00 GARI, MONTXO ETA JOSELONTXO pailazoen emanaldia, Txofre enparantzan, Okendo Kultur Etxearen
eskutik.
19:00 Pregoia eta ondoren kalejira erraldoi eta buruhandiekin, Txofretik aterata, auzoko kaleetan zehar.
20:00 Mariaren Bihotza Abesbatzaren kontzertua, Okendo Kultur Etxean. Zuzendaria: Saioa Zuaznabar.
20:00 Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
20:30 Afariak, Sardinada, Txofreko karpan.
22:00 Kontzertuak, Katalunia enparantzan:
REBOLUTIONARY BROTHERS (GLAUKOMA eta Italiako RAPHAEL-ekin).
Uztailak 18 Ostirala “Gazte Eguna”
10:30 Haur jolasak, Katalunia enparantzan, Aukaz aisialdi taldearen eskutik.
11:30 Buruhandi eta erraldoiekin kalejira auzotik, Nafarroa Behera enparantzatik irtenda.
12:30 Karmengo jaiekin senidetze ekitaldia, zubian.
13:00 Bazkari prestaketa, Katalunia enparantzan.
14:00 Kuadrilen bazkari herrikoia, Katalunia enparantzan.
15:30 Mikro Irekia, Katalunia enparantzan, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
16:30 Irrintzi lehiaketa, Katalunia enparantzan, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
17:00 Elektrotxaranga, Katalunia enparantzatik irtenda, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
17:30 Haur Danborrada auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.
17:30 Pala eta Pilota finala, Sagueseko frontoian.
18:00 Graffitiak, Txofre enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.
18:00 Urban 13 SHOW, Txofre enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.
20:30 Afariak, sardinada, Txofreko karpan.
21:00 Zezen Suzkoa, Txofre enparantzan.
22:00 Kontzertua, Iñaki Salvador eta Pirata Piratovich, Nafarroa Behera plazan, Bar Kau-ren eskutik.
23:00 Kontzertuak, Katalunia enparantzan:
GOSE + 3GABE2
Uztailak 19 Larunbata
Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan, Groseko Indarrak surf taldearen
eskutik.
10:30 Azoka txikia, Txofre enparantzan, Pais Petiten eskutik.
11:00 Gaztetxoentzat Xakea, Txofre enparantzan, Groseko Xake taldearen eskutik.
12:00 Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera enparantzatik aterata.
12:45 Futbito txapelketaren finala, Manteo kiroldegian, Deabru Urdinak hintxa taldearen eskutik.
14:00 Elkartasun Paellada, Katalunia enparantzan.
14:00 Paellada herrikoia, Sagueseko enparantzan, Groseko Indarrak Surf elkartearen eskutik.
16:00 Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.
17:00 Erraldoi eta Buruhandiak, auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera enparantzatik irtenda.
17:00 Skate slalom txapelketa, Sagueseko enparantzan, Groseko Indarrak Surf elkartearen eskutik.
18:00 Txikientzako graffiti tailerra, Sagueseko enparantzan, Groseko Indarrak Surf elkartearen eskutik.
18:30 Haurrentzako joku eta tailerrak, Txofre enparantzan, Urrats Taldearen eskutik.
18:30 Helduen Danborrada, auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.
19:00 Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
19:30 Coral Xistral, Okendo Kultur Etxean, Casa Galicia elkartearen eskutik.
20:00 Trikipoteoa, Sagueseko tabernetatik, Groseko Indarrak surf elkartearen eskutik.
20:00 Bingoa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
20:30 Afariak, sardinada, Txofreko karpan.
21:00 Sardinada, José Miguel Barandiarán enparantzan, Groseko Indarrak surf taldearen eskutik.
22:00 Kontzertuak, Asier Gimenez eta DMD QUARTER, Nafarroa Behera enparantzan, Bar Kau-ren eskutik.
22:30 Kontzertuak, José Miguel Barandiarán enparantzan, Groseko Indarrak surf taldearen eskutik.
23:00 Kontzertuak, Katalunia enparantzan:
ITZIARREN SEMEAK + MC ONAK
Uztailak 20 Igandea
Euskal artisauak eta talogileak egun osoan zehar, Katalunia enparantzan.
11:00 Elkarte eta kuadrilen arteko Marmitako lehiaketa, Katalunia enparantzan, Marruma elkartearen eskutik.
11:30 Euskal ginkana, auzoko plaza ezberdinetan, Urrats Taldearen eskutik.
11:30 Txalaparta eta Albokariak, Katalunia enparantzan.
11:30 Herri kirolak, Katalunia enparantzan, Saralegi anaien eskutik.
12:00 Txakur eta falkoneria erakusketa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
12:00 Sagardo dastaketa, Katalunia enparantzan.
12:30 Tortila lehiaketa, Katalunia enparantzan.
13:30 Euskal dantzak, Txofre enparantzan, Trebeska dantza taldearen eskutik.
14:30 Kantu-bazkaria, Txofreko karpan.
16:30 Timba-poker-express txapelketa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
17:30 Triki-bertso poteoa, Txofre enparantzatik aterata, Jon Martin eta Iñaki Apalategi-rekin.
18:00 POXPOLO ETA KONPAINIA pailazoen emanaldia, Katalunia enparantzan, Okendo Kultur Etxearen
eskutik.
20:00 Sari banaketa, Katalunia enparantzan, Groseko Gazte Asanblada eta Koadrilen eskutik.
20:00 Txokolatada, Katalunia enparantzan.
20:30 Erromeria, Katalunia enparantzan: INGO AL DEU?
21:30 Zezen suzkoa, Katalunia enparantzan.
24:00 Jaien amaiera. Hurrengo urtera arte!!

SAN JUAN 2014

San Juan 2014

SANTO TOMAS gros 2013

Santo tomas 2013

10:00etan:      Festaren hasiera.
10:45etan:      Zurriola ikastolako ikasleen kalejira, trikitilariez lagunduta.
11:00etan:      Haurrentzat zuzenduriko tailerrak, Urrats taldearen eskutik.
11:45etan:      Euskal Dantza ikuskizuna, Trebeska dantza taldearen eskutik.
13:00etan:      Bertsolariak. Iñaki Apalategi eta Jon Martin
13:30etan:      Bertso, triki-poteoa auzoko kaleetan zehar
13:30etan:      Txontxongilo bidezko Patata tropikalaren ipuin kontaketa, Pirata Garrapataren istorioak.
15:30etan:      Harri jasotzaileak Saralegi anaien eskutik, eta postuen arteko herri kirolak.
17:00etan       Mikel Carton bakarlariak eskeiniriko kontzertua.
17:00etan:      Dultzaineroek girotutako Buruhandiak eta Erraldoiak.
18:00etan:      LAIOTZ erromeroa, Kultur Etxearen eskutik
20.00etan:      Zezen suzkoa.

EGUN OSOAN ZEHAR TXISTORRA, EUSKAL ARTISAU ETA EUSKAL PRODUKTUEN POSTUAK, ANIMALIEN ERAKUSKETA, POSTUEN ARTEKO LEHIAKETA IZANGO DUGU GURE JAI EGUNA GIROTZEKO, BESTE EKINTZA ASKOREN ARTEAN.
ANIMA ZAITEZ ETA ZURE INGURUKOEKIN GIROA SORTU ZAZU!