admin

admin

This user hasn't shared any profile information

Posts by admin

Egitaraua

2

Uztailak 11 Asteazkena
21:30     Afari herrikoia, Txofre enparantzan (karpa).

Uztailak 12 Osteguna
14:00     Bazkari herrikoia Marruman, elkartearen eskutik.
18:00     Txurrimurri eta Morritoston zirkoan antzezlana, Txofre enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.
19:00     Pregoia, koadrilen aurkezpena eta desfilea. Ondoren erraldoiak eta buruhaundiak Txofre enparantzan.
20:00     Mariaren Bihotza Abesbatzaren kontzertua, Saioa Zuaznabar zuzendari izanik, Kultur Etxean.
20:00     La Jodedera, kontzertu ibiltaria, urbeltza tabernatik hasita.
20:30     Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
21:00     Kalejira trikipoteoa, Txofre plazatik aterata.
21:30     Kontzertuak, katalunia enparantzan:     REVOLUTIONARY BROTHERS eta XALBALA ++

Uztailak 13 Ostirala  “Gazte Eguna”
11:30     Buruhandiekin eta  Erraldoiekin kalejira auzotik , Nafarroa Behera  plazatik irtenda.
12:30     Karmengo Jai Batzordearekin senidetze ekitaldia zubian.
14:00     Koadrilen bazkari herrikoia, katalunia enparantzan.
15:00     Ipuin kontalaria eta bingo berezia, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
17:30     Koadrilen kalejira Elektrotxarangarekin batera, Txosnetatik aterata, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
17:30     Haur Danborrada auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.
17:30     Pala eta pilota finala, Sagueseko frontoian, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik.
18:00     Graffitiak, Txofre enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.
18:00     Urban 13 SHOW ( Break dance, capoeira, rap…), Txofre enparantzan.
19:00     Haurrentzako joku eta tailerrak, Txofre enparantzan, Aukaz taldearen  eskutik.
19:30     Sorgin Dantza erakusketa Gazte Asanbladaren eskutik txofre enparantzan.
20:00      Kantakidetza abesbatzaren kontzertua, kultur etxean.
20:00     Akelarrea eta brindisa Gazte asanbladaren eskutik
20:00     Bakarrizketa Ion Plazaola, Urbeltza tabernan.
20:00     Sardinada, Txofre enparantzan.
21:00     Plaza dantza Txofre enparantzan gazte asanbladaren eskutik
21:00     Zezen suzkoa, Txofre enparantzan.
21:00     Karaokea, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
21:30     Kontzertuak, Katalunia enparantzan: Siroka,Habeas Corpus  eta 3 gabe 2

Uztailak 14 Larunbata

Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan (Groseko indarrak Surf taldearen eskutik.)

11:00     Gaztetxoentzako Xakea, Txofre enparantzan, Groseko xake taldearen eskutik.
12:00     Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.
13:00     Futbito txapelketaren finala, Sagüesen, Deabru Urdinak hintxa taldearen eskutik.

14:00     Elkartasun Paellada Katalunia enparantzan.
16:00     Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.
17:00     Erraldoiak eta Buruhandiak, Nafarroa Behera enparantzatik aterata.
18:30     Haurrentzako joku eta tailerrak, Txofre enparantzan, Aukaz taldearen eskutik.
18:30     Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
18:30     Helduen Danborrada, auzoko kaleetan zehar, Kortxoenea Gaztetxetik aterata.
19:00     Afrikatik  Artexivu dantza  taldea, Txofre enparantzan.
20:00     Bingoa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
21:00     Barbakoa  Sagüesen, Groseko indarrak Surf taldearen eskutik.
21:30     Kontzertuak, katalunia enparantzan: Egurra ta kitto, La troba Kung-Fú eta eMePebo5t
23:30     Kontzertua, Glory Hole taldea, Sagüesen  Groseko indarrak Surf taldearen eskutik.

Uztailak 15 Igandea
Euskal artisauak egun osoan zehar, San Frantzisko kalean.

11:00     Elkarteen arteko Marmitako lehiaketa, Katalunia Plazan, Marruma elkartearen eskutik.
11:30     Txalaparta eta albokariak, Kalatuna enparantzan.
12:00     Txakur-erakusketaTxofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
12:00     Sagardo dastaketa, Katalunia enparantzan.
12:00     Herri kirol partehartzaileak bertsolariek  alaituta, Saralegi anaien eskutik.
12:30     Tortila lehiaketa, Katalunia enparantzan.
14:30     Bertso-bazkaria, Txofre enparantzako Sagardo Karpan. Bertsolariak : Iñaki Apalategi eta Iban Urdangarin
16:30     Timba poker express txapelketa,Txofre  enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
17:30     Triki-bertso poteoa, Txofre Plazako sagardo-karpatik hasita.
18:00     KIKI, KOKO eta MOKO pailazoen “Parranda-Tutiplen” antzezlana, Katalunia enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.
19:30     Sari banaketa, Katalunia enparantzan.
20:00     Plaza dantza, Katalunia enparantzan.
20:00     Sardinada, Katalunia enparantzan.
20:30     TRIKIHOTS Erromeria, Katalunia enparantzan.
20:30     Txokolatada, Katalunia enparantzan.
21:00     Zezen suzkoa, Katalunia enparantzan.
24:00     Jaien amaiera. Hurrengo urterarte.

SAGARDOTEGI KARPA
-Asteazkenetik Larunbatera: Afariak 20:30etatik aurrera.
-Igandean: Bertso bazkaria 14:30etan.

FERIAK
– Nafarroa Behera plazan,Txofre enparantzan eta usandizaga enparantzan.

KARTELA 2012

0

Santo tomas 2011

0

Egitaraua

2

Uztailak 13, asteazkena.

21:30 Afari herrikoia, Txofre enparantzan (karpa).

Uztailak 14, osteguna.

17:30 Ginkana zirkuko pertsonaietaz mozorroturik, katalunia enparantzan, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik. Ondoren kalejira auzoko kaleetan zehar.

17:45 HIPO ETA TOMAX pailazoen “Beldurraren etxea” antzezlana, Katalunia enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.

19:00 Pregoia. Ondoren, Erraldoiak eta Buruhandiak, Txofre enparantzan.

20:00 Mariaren Bihotza Abesbatzaren kontzertua, Saioa Zuaznabar zuzendari izanik, Kultur Etxean.

20:00 Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

21:00 Trikipoteoa, Txofre plazatik aterata,

21:30 Kontzertuak, katalunia enparantzan:

– Ras Lujah                   -The hostile                  -Xalbala

Uztailak 15, ostirala “Gazte Eguna”.

12:00 Erraldoiak eta Buruhandiak, Nafarroa Behera plazatik irtenda.

12:00 Gazte txupinazoa eta ondoren bazkal aurreko poteoa, Nafarroa Beheratik aterata, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik.

14:00 Koadrilen bazkari herrikoia, katalunia enparantzan, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik.

17:30 Koadrilen kalejira Elektrotxarangarekin batera, Txosnetatik aterata, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik.

17:30 Haur Danborrada auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.

18:00 Graffitiak, Txofre enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.

18:30 Break Dance erakusketa, Txofre enparantzan.

19:00 Pala eta pilota finala, Sagueseko frontoian, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik.

19:00 Haurrentzako joku eta tailerrak, Txofre enparantzan, Haurtxokoaren eta Gaztelekuaren eskutik.

20:00 Sardinada, Txofre enparantzan.

21:00 Zezen suzkoa, Txofre enparantzan.

21:00 Karaokea, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

21:30 Kontzertuak, Katalunia enparantzan:

-Arramazka                   -Anje Duhalde               – Hiru gabe bi

Uztailak 16, larunbata.

Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan (Surf indarrak taldearen eskutik.)

MARRAZKI ERAKUSKETA ( Haur eta gazteek egunean zehar egindako marrazki erakusketa, Txofre enparantzan, Pais Petiten eskutik.)

11:00 Gaztetxoentzako Xakea, Txofre enparantzan, Groseko xake taldearen eskutik.

12:00 Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.

13:00 Futbito txapelketaren finala, Saguesen, Groseko Deabru urdinak peñaren eskutik.

16:00 Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.

17:00 Erraldoiak eta Buruhandiak, Nafarroa Behera enparantzatik aterata.

17:30 Haurrentzako joku eta tailerrak, Txofre enparantzan, Haurtxokoaren eta Gaztelekuaren eskutik.

18:30 Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

18:30 Helduen Danborrada, auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.

19:00 Ekuadorretik eta Boliviatik “ Renacer ” musika eta dantza taldea, Txofre enparantzan.

20:00 Janari Latindarraren dastaketa, Txofre enparantzan, Amerika Latina Unidaren eskutik.

20:00 Bingoa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

20:00 Camps orkestra “Txunami”, Txofre enparantzan.

21:30 Kontzertuak, katalunia enparantzan:

-Skakeitan                    Itziarren semeak                        Dixebra

Uztailak 17, igandea.

Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA ( Surf indarrak taldearen eskutik.)

Euskal artisauak egun osoan zehar, San Frantzisko kalean.

09:30 Diana auzoko kaleetan zehar Nafarroa Behera plazatik aterata.

11:00 Elkarteen arteko Marmitako lehiaketa, Katalunia Plazan, Marruma elkartearen eskutik.

11:45 Txalaparta, Kalatuna enparantzan.

12:00 Txakur-erakusketa eta ondoren paella pintxoa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

12:00 Sagardo dastaketa, Katalunia enparantzan.

12:30 Euskal Dantza, katalunia enparantzan.

12:30 Tortila lehiaketa, Katalunia enparantzan.

13:00 Aizkolariak, katalunia enparantzan, Saralegi anaien eskutik.

14:30 Bertso-bazkaria, Txofre enparantzako Sagardo Karpan.

16:30 Timba poker express txapelketa,Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

17:30 Triki-bertso poteoa, Txofre Plazako sagardo-karpatik hasita.

18:00 Lore Power antzezlana,Katalunia plazan, Kultur Etxearen eskutik.

19:00 Amona Joxeparen istoriak antzezlana, Katalunia plazan.

20:00 Sardinada, Katalunia enparantzan.

20:30 Erromeria, Katalunia enparantzan.

20:30 Txokolatada, Katalunia enparantzan.

21:00 Zezen suzkoa, Katalunia enparantzan.

24:00 Amaiera. Hurrengo urtera arte!!

SAGARDO KARPA

Asteazkenetik-Larunbatera,

– Afariak: 20:30etatik aurrera.

– Igandean: Bertso bazkaria 14:30etan.

CAMPEONATO DE FUTBITO

  • Uztailaren 4tik 16ra.
  • Izen-emanteak Kiskurra eta Campero tabernetan.

FERIAK


Nafarroa Behera plaza, Txofre eta Usandizaga plazetan.

Kartela

1

Kartela 2011

1

Kartela

Santo tomas , Egitaraua:

2

10:00etan: Festaren hasiera
10:45etan: Zurriola Ikastolako ikasleen kalejira, trikitilariez lagunduta.
11:00etan: Herri kirol parte hartzaileak, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
11:00etan: Kriki eta Kroki pailasoak.
11:45etan: Euskal Dantza ikuskizuna , Trebexka dantza taldearen eskutik.
12:00etan: Haurrentzat zuzenduriko tailerrak, Groseko Haurtxokoak eta Gaztelekuak zuzenduta.
13:00etan: Ainhoa Mujika eta Iñaki Apalategi bertsolarien saioa.
13:30etan: Triki-bertso-poteoa auzoko kaleetan zehar.
13:30etan: Iparraldeko jokuak eta harri jasotzailea, Saralegi anaien eskutik.
14:00etan: 3, 2, Zast eta beste antzerki taldea, haurrentzat zuzendua.
15:30etan: Kantukikua erromeria.
17:00etan: Animalien erakusketa, Show de Gorritik zuzenduta.
18:00etan: Dultzaineroek girotutako Buruhandiak eta Erraldoiak.
19:00etan: GOZATEGI erromeria, Kultur Etxearen eskutik.
20:00etan: Zezen suzkoa.
21:00etan: Triki poteoa, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.

EGUN OSOAN ZEHAR TXISTORRA, EUSKAL ARTISAU ETA
EUSKAL PRODUKTUEN POSTUAK, ANIMALIEN ERAKUSKETA,
TXORIMALO LEHIAKETA IZANGO DUGU GURE JAI EGUNA GIROTZEKO,
BESTE EKINTZA ASKOREN ARTEAN.
ANIMA ZAITEZ ETA ZURE INGURUKOEKIN GIROA SORTU ZAZU!

SANTO TOMAS 2010

1

Berriz ere Groseko santo tomasetan GOZATEGI!!!!

1

Postua jarri nahi al duzu?

0

admin's RSS Feed
Go to Top