Uncategorized

Zipotz jaiak 2022

0

Uztailak 14 Osteguna
17:30 Haurrentzako aurpegi margoketa, Txofre plazan.
18:00 “Kutxa baten historiak” Cía Trotamundos-en eskutik, Txofre plazan, Okendo Kultur Etxeak antolatuta.
19:00 Pregoia. Ondoren, erraldoi eta buruhandiekin kalejira, Txofre plazatik abiatuta.
19:30 Xistral abesbatzaren emanaldia, Casa Galiciaren eskutik, Okendo Kultur Etxean.
20:00 Sardinada, Txofre plazan.
20:00 Mahai ingurua “Auzo defentsatik auzo boterera ” Gaztaño, Egia eta Groseko kideekin, Kataluina plazan.
20:30 Txokolatada, Nafarroa Behera
21:00 Kontzertua: Radio Covers  Txofre plazan.
21:00 Kontzertuak Katalunia plazan:

  • ELC 310, RPE eta EDU. 
  • Aphaxia
  • Tasaund System


Ostirala 15
12:00 Erraldoi eta buruhandiekin kalejira, Nafarroa Beherea plazatik aterata.
12:00-17:00tara Tabernen arteko pintxo-lehiaketa, (Hasiera 12:00etan Nafarroa Behera Plazan)
12:30 Auzotar guztientzako ZUMBA eta GBOX tailerra, Katalunia enparantzan, Alta Fit gimnasioaren eskutik.
16:00 Pala eta Pilota finala, Sagueseko frontoian.
17:30 Haur danborrada auzoko kaleetan zehar, Txofre plazatik aterata.
18:00 Grafiti erakustaldia, Txofre plazan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.
18:00 Break Ikuskizuna eta auzotar guztientzako tailerra, Txofre plazan, Urban 13 kolektboaren eskutik.
18:00 Poteo “eskisitoa” Saretxeren Eskutik.
19:00 Ereski abesbatzaren kontzertua, Okendo Kultur Etxean.
19:00 Haurren afaria, Txofre plazan.
20:00 Gurasoentzat piknika, Txofre plazan.
20:00 Sardinada Txofre plazan.
20:30 Mexikortxo taldearen kontzertua, eta Mojito Festa, Txofre plazan.
21:00 Zezensuzkoa Txofre plazan
22:00 Kontzertua Nafarroa Behera plazan Kau tabernaren eskutik : Latitud 43

22:00 Kontzertuak Katalunian plazan:

  • Géra
  • Gilda
  • Mice

Larunbata 16
08:30 – 13:30 SURF  TXAPELKETA Zurriola hondartzan

10:00 Sortzaile azoka Katalunia plazan
11:00 Gaztetxoentzat Xakea, Txofre plazan,
12:00-17:00tara Tabernen arteko pintxo-lehiaketa
12:00 Futbito txapelketa finala, Manteo kiroldegian.
12:00 Txaranga auzoko kaleetan zehar eta jolas txikiak, Nafarroa Behera plazatik aterata.
14:00 Paellada “I love Paellaren”  eskutik, Jose Miguel Barandiarango plazatxoan
14:30 Bazkari herrikoia, Katalunia plazan.
16:00 Karate erakustaldia Txofre plazan, Karate-do Saito eskola eskutik .
17:00 Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.
17:00 Erraldoi eta Buruhandiekin kalejira, auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.
18:00 Trikipoteo Sagues auzotik.
18:30 Helduen danborrada, auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.
19:30 Txokolatada,Nafarroa behera plazan.
20:00 Sardinada Txofre plazan.
20:00 kontzertua Nafarroa Behera plazan
21:00 Barbakoa, Jose Miguel Barandiarango plazatxoan.
21:00 Kontzertua: Tristan Crowley Txofren plazan.
22:00 kontzertua: Howdy Bluegrass  Nafarroa Behera plazan .
22:00 Kontzertuak Katalunia plazan:

  • Ghau
  • J Martina
  • Iñorkiñak


22:45 Kontzertuak: Silly cops, Love 23 eta stupid fuking people Jose Miguel Barandiarango plazatxoan.

Igandea 17
Euskal artisau eta talogileak egun osoan zehar, San Frantzisko kalean.
ETORRI BASERRITARREZ JANTZITA

11:00 Elkarte eta koadrilen arteko marmitako lehiaketa, Katalunia plazan, Marruma elkartearen eskutik.
11:30 Trikitilariak, Katalunia plazan.
11:30 haurrentzako herri kirol parte hartzaileak, Katalunia plazan.
12:00 Sagardo dastaketa, Katalunia plazan.
12:00 Iñaki Apalategi, Jon Martin, Ane Labaka eta Amaia Iturriotz Bertsolariak, Katalunia plazan.
12:30 Tortila lehiaketa, Katalunia plazan.
14:30 Kantu bazkaria, Katalunia plazan.
17:00 Kuxkuxtu Txaranga kantalaria.
18:00 Zirika Zirkus: “AURKITU GABEKO ALTXORRA ” Katalunia plazan, Okendo Kultur Etxearen eskutik.  
20:00 Izozki dastaketa, Katalunia plazan
20:00 LAKET Erromeria, Katalunia plazan.
21:15 Zezen suzkoa, Katalunia plazan.
00:00 Jaien amaiera, datorren urtera arte


zipotz 2021

0

OSTEGUNA 15

18:00 Haurrentzako emanaldia katalunia plazan: DJ Mikel Egiluz
19:00 Pregoia eta Erraldoien dantza emanaldia katalunia plazan
19:30 Eraso Sexisten aurkako argazkia katalunia plazan

OSTIRALA 16

Tabernen arteko pintxo-lehiaketa 12:00-17:00tara
17:00 Pala eta pilota txapelketaren finala Sagüeseko frontoian
18:30 Hitzaldia: Etxebizitzaren aldeko borrokaren garrantzia katalunia plazan.
19:00 Ereski Abesbatza Okendo Kultur Etxean
20:30 Kontzertuak Katalunia plazan:
Jacobo ml
DJ balkiriak

LARUNBATA 17

Tabernen arteko pintxo-lehiaketa 12:00-17:00tara
10:00 Haurrentzako buruhandi tailerra katalunia plazan
14:30 Bazkari herrikoia katalunia plazan
16:00 Bazkal ostean kontzertua eskainiko dute Izaro eta Lohizune katalunia plazan
18:00 Kalejira auzoan zehar Ondoren
kontzertuak Katalunia plazan:
Marina landa
Mikel karton
Al & Barrenetxea electronic impro ensemble
22:00 Pikuak Web-seriearen emanaldia. Sagüeseko frontoian

IGANDEA 18
Egun osoan zehar artisau azoka Katalunia plazan. Baserritarrez jantzita etorri!!
11:00 Marmitako lehiaketa Katalunia plazan.
12:00 Haurrentzako txalaparta tailerra Katalunia plazan.
17:00 Auzoa ezagutzeko jolasa.
18:30 Bertso saioa Katalunia plazan :
Jon Martin
Iñaki apalategi
Onintza Enbeitia
Joanes Illarregi
Oneka Arteaga
Maialen Lujanbio

Zipotz jaiak 2020

0

Zipotz jaiak 2020

0

Zaila izan da jai hauek nola ospatu erabakitzea, denok dakizuen bezala egoera astetik astera, edo hobe esanda, egunetik egunera aldatzen joan baita: emozioak eta beharrak ez dira berak izan konfinamendu garaian, deskonfinamenduan, ondorengo “normaltasun berrian” edo gaur egun. Hori dela eta, etxetik atera ezin ginenetik, atzo arte jai batzordeko kideok bilerak egiten aritu gara, zer eta nola egin erabakitzeko. Zalantza askoren artean, hasieratik bi gauza eduki ditugu argi: batetik, jaiak era batera edo bestera ospatuko genituela, izan era sinbolikoan, izan egitarau osatuago batekin. Bestetik, arduratsu jokatuko genuela, egoerak eskatzen dituen osasun neurriak gure gain hartuz, eta auzoarentzat eredugarri izanda.

Hori guztia kontuan hartuta, eta egungo egoeraz jabetuta, eskuartean genituen zenbait jarduera bertan behera utzi ditugu, eta pandemian eraginik edukiko ez duten ekintzak mantendu ditugu: inolako pilaketarik eragingo ez dutenak. Auzoko ostalarien egoerarekin ere arduratuta gaude, eta euren jardunean laguntzeko pintxo lehiaketa mantendu egin dugu, baina lagun taldeen multzoak ekiditeko moduan.

Ikus daitekeen bezala, bueltaka eta bueltaka aritu gara jaiak ospatzeko modu berriak pentsatzen, eta horretarako denon ekina izan da garrantzitsua (jai batzordeko partehartzaileena, komertzio eta ostalariena, auzoko hainbat eragilerena…). Tamalez, ezin dugu gauza bera esan Donostiako Udalaz. Hasieratik oztopoak jarri dizkigute: ez zuten gurekin behar bezala partekatu egoera zein zen. Gu beti laguntzeko prest agertu ginen, haiek, ordea, ez zuten erantzunik eman auzoetako jai guztiak bertan behera geratuko zirela posta elektroniko baten bidez jakinarazi ziguten arte. Hori gutxi balitz, eurak antolatutako ekimen guztiek aurrera egin dute, gogoratu besterik ez dugu San Juan bezperan euren sua izan zela baimenduta piztu zen bakarra. Hori ikusita, guk ere arduraz jokatuta eta egoerara egokituta, zerbait antola genezakeela adierazi genien, auzotarrentzat jaien arima sentitzea inoiz baina garrantzizkoagoa zela ikusten baikenuen. Ondorioz, udal ordezkariekin bildu ginen. Hainbat aukera aztertu genituen, baina esan beharra dugu ez dugula benetako elkarlanerako borondaterik ikusi; azken unerarte plazaren bat erabil genezakeen ere ez baitigute erantzun.

Denbora luzez jarrai genezake udalaren jarrera gaitzesten, baina finean, ondorio nagusia hau da: herritarroi antolatzeko eta arduradun jokatzeko aukerarik ere ez digute eman; argi utzi dute eurentzat kalea norena den. Guk, ordea, jaiak auzotik auzoarentzat eta elkar zainduz egin ditzakegula erakutsi dugu. Noski, ez da kasualitatea, 30 urtez, belaunaldiz belaunaldi jaiak antolatzen ikasi dugu, eta datorren egoerara arduraz eta konpromisoz egokitu gaitezkeela erakutsi dugu.

Gehiago luzatu gabe, hemen duzue aurten antolatu dugun egitaraua:

OSTEGUNA 16,

17:00 Auzoaren apainketa. Etorri maskarillarekin

19:00 Kotxe karabana auzoan zehar. 

20:00 Eraso sexisten aurkako argazkia

OSTIRALA 17

12:30 Tabernen arteko pintxo lehiaketa 

17:00 Pala eta pilota txapelketa, Sagueseko frontoian

LARUNBATA 18

18:30   Jai herrikoien aldeko kalejira, Nafarroa behera plazarik aterata. Etorri maskarillarekin

IGANDEA 19

Artisaua azoka katalunia plazan

10:00 Elkarte eta koadrilen arteko marmitako lehiaketa, Marruma elkartean

Amaitzeko, garai hobeak etorriko direla gogorazi nahi dugu, eta jai hauen 30 urteak behar bezala ospatuko ditugula!!

Gora Groseko Zipotz Jaiak!

Santo tomas 2018

0

10:00 Egunaren hasiera.

11:00 Postuen arteko pintxo lehiaketa.

11:00 Musika emanaldia Jazpana Irungo taldearen eskutik.

11:15 Haurrentzako tailerrak, Urrats Taldearen eskutik.

12:30 Haur eta gaztetxoentzat dantza festa, DJonen eskutik.

14:00 Iñaki Revuelta eta Jesus Etxebeste kantariak.

15:00 Postuen arteko sari banaketa.

15:30 Bertso saioa: Iñaki Apalategi eta Jon Martinen eskutik.
Musikaria: Beñat Antxustegi
Gai-jartzailea: Gorka Segurola

16:30 Ereski abesbatza, Karkizano kaletik abiatuta, auzoko kaleetan zehar.

17:00 Erraldoi eta buruhandiak auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.

18:00 GABEZIN  erromeria, Okendo Kultur Etxearen eskutik.

20:00 Zezen suzkoa.

21:30 Festaren amaiera.

Santo tomas 2017

0

Santo tomas gros

SANTO TOMAS GROS

10:00 Egunaren hasiera.

10:00 Postuen arteko pintxo lehiaketa.

10:30 Musika emanaldia Jazpana Irungo taldearen eskutik.

11.00 Haurrentzako tailerrak, Urrats Taldearen eskutik.

12:30 Herri kirol parte hartzaileak, Ubarroiak Kofradiaren eskutik.

14:00 Poteoa auzoko kaleetan zehar.

15:00 Postuen arteko sari banaketa.

15:30 Bertso saioa: Xamoa, Iñaki Apalategi eta Jon Martinen eskutik, Haritz Kasabalen gidaritzapean.

16:30 Dantza emanaldia, Zuhaizti-Zubiri-Manteo dantza taldearen eskutik.

16:30 Ereski abesbatza, Karkizano kaletik abiatuta, auzoko kaleetan zehar.

17:00 Erraldoi eta buruhandiak auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.

17:00 Haur eta gaztetxoentzat dantza festa, DJonen eskutik.

18:30 ILARGI BELTZA erromeria, Okendo Kultur Etxearen eskutik.

20:00 Zezen Suzkoa.

21:30 Festaren amaiera.

EGUNEAN ZEHAR TXISTORRA, EUSKAL ARTISAU, EUSKAL PRODUKTUAK ETA POSTUEN ARTEKO LEHIAKETA IZANGO DUGU GURE JAI EGUNA GIROTZEKO, BESTE EKINTZA ASKOREN ARTEAN

ANIMATU ETA ZATOZ ZURE INGURUKOEKIN GIRO ONAZ GOZATZERA!

Zipotz jaiak 2017 egitaraua

0

Uztailak 13 Osteguna

18:00 “Txintxilin, bakea egin” haurrentzako emanaldia, KIKI, KOKO ETA MOKO

pailazoen eskutik, Txofre Enparantzan, Okendo Kultur Etxeak antolatua.

19:00 Pregoia. Ondoren, Erraldoiak eta Buruhandiekin kalejira, Txofre plazatik abiatuta.

19:30 Mariaren Bihotza Abesbatzaren kontzertua. Zuzendaria: Saioa Zuaznabar.

Okendo Kultur Etxean.

20:00 Txokolatada, Txofre plazan, Enparantza tabernaren eskutik.

20:30 Sardinada, Txofre Enparantzan.

21:00 Verbenas Cams, Tsunami taldearekin, Txofre plazan

22:00 Kontzertuak, Katalunia Enparantzan:REVOLUTIONARY BROTHERS

GUSTAB & SISTA EIDER

GWA YA REGGAE

SISTA AWA

Uztailak 14 Ostirala

11:00 Haur jolasak, Katalunia plazan, Urrats taldearen eskutik.

11:30 Buruhandiekin eta Erraldoiekin Kalejira, Nafarroa Behera Enparantzatik aterata

12:30 ZUMBA tailerra, auzotar guztientzat, Alta Fit Gimnasioaren eskutik, Katalunia Enparantzan.

14:00 Bazkaria Katalunia Enparantzan

16:00 Play Back lehiaketa Katalunia Enparantzan

17:30 MATRAKA Elektrotxaranga auzoko kaleetan zehar, Katalunia Enparantzatik aterata, groseko koadrilen eskutik.

17:30 Pala eta Pilota finala, Sagueseko frontoian.

17:30 Haur Danborrada auzoko kaleetan zehar, Txofre Enparantzatik aterata.

18:00 Grafiti erakustaldia, Txofre Enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.

18:00 Urban 13 ikuskizuna eta auzotar guztientzako break tailerra Txofre plazan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.

19:00 Futbito txapelketaren semifinalak eta finala, Manteo kiloreldegian.

19:30 Ereski Abesbatzaren kontzertua, Okendo Kultur Etxean

20:00 Kontzertua: New Straits Medley, Nafarroa Behera Enparantzan, Kau tabernaren eskutik

20:30 Sardinada, Txofre Enparantzan.

20:30 La Jodedera eta Mojito festa, Txofre Enparantzan

21:00 Zezen Suzkoa, Txofre enparantzan.

22:00 Kontzertua: Psicoacustik, Nafarroa Behera Enparantzan, Kau tabernaren eskutik

22:00 Kontzertuak, Katalunia Enparantzan: ROCK KAM BROM

DJ MIAU

Uztailak 15 Larunbata

Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan,

Groseko Indarrak Surf talderan eskutik

11:00 Gaztetxoentzat Xakea, Txofre enparantzan, Groseko xake taldearen eskutik.

11:00 Haurrentzako jolasak: Abalorio tallerrak Eskubitworen eskutik eta Klarionak jolasak Catalina Erausoren eskutik, Zabaleta kalean.

12:00 Hamaiketakoa, Zabaleta kalean, Itsas-Gain elkartearen eskutik

12:00 Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera Enparantzatik aterata.

13:30 Poteoa eta musika zuzenean komertzioen eskutik.

14:30 Elkartasun Paellada, Katalunia enparantzan.

16:00 Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.

16:00 Queimada eta Gaiteroak Zabaleta kalean, Casa Galizia elkartearen eskutik.

17:00 Erraldoiak eta Buruhandiak, Nafarroa Behera enparantzatik aterata.

18:00 Zabaleta kaleko denda eta ileapaindegiek antolatutako show-a, Zabaleta kaleko komertzioen eskutik

18:00 Txaranga Saguesetik, Groseko Surf Indarra taldearen eskutik

18:30 Bideojoko jolasak, Txofre enparantzan, Urrats Taldearen eskutik.

18:30 Helduen Danborrada, auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik abiatuta.

19:00 Txokolatada, Txofre Enparantzan, Urrats Taldearen eskutik.

19:00 Xistral abesbatzaren emanaldia, Casa Galiciaren eskutik Okendo Kultur Etxean

20:00 Kontzertua Zabaleta kalean

20:00 Kontzertua: Howdy, Nafarroa Behera Enparantzan Kau tabernaren eskutik

20:30 Sardinak, Txofre Enparantzan

20:30 Rap session “A la vuelta de la esquina”, “Trikuharri” eta “Kimikari” taldeak, jose Miguel Barandiaran Enparantzan Urban 13 kolektiboaren eskutik.

21:00 Verbenas Cams, Tsunami taldearekin, Txofre plazan.

21:00 Parrillada, Groseko Indarrak Surf lokalaren ondoan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.

22:00 Bideo Proiekzioak, Groseko Indarrak Surf lokalaren ondoan,Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik

22:00 Kontzertuak: Noa Volldam & The Hell Drinkers, Nafarroa Behera Enparantzan, Kau Tabernaren eskutik

22:00 Kontzertuak, Katalunia Enparantzan:

KOBAN

SARA HEBE

23:00 Kontzertuak, Groseko Indarrak Surf lokalaren ondoan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.

Uztailak 16 Igandea

Euskal artisauak eta talogileak egun osoan zehar, San Frantzisko kalean.

9:30 Diana auzoko kaleetan zehar.

11:00 Elkarte eta kuadrilen arteko Marmitako lehiaketa, Katalunia Enparantzan, Marruma elkartearen eskutik.

11:30 Txalapartariak Albokariak, Katalunia Enparantzan.

11:30 Giza Froga eta herri kirol parte hartzaileak Saralegi anaien eskutik , Katalunia Enparantzan

12:00 Bertsolariak, Katalunia plazan.

12:00 Sagardo dastaketa, Katalunia enparantzan.

12:30 Tortila lehiaketa, Katalunia enparantzan.

14:30 Kantu bazkaria, Katalunia enparantzan,

17:30 Triki-Joko-poteoa,Katalunia plazatik abiatuta

18:00 “ZOOZOOM” haurrentzako ikuskizuna Markeliñe antzerki taldearen eskutik, Katalunia enparantzan, Okendo Kultur Etxeak antolatua.

19:00 Haurrentzako jolasak, Katalunia Enparantzan, Urrats taldearen eskutik

20:00 Helatu dastaketa, Katalunia Enparantzan, Urrats taldearen eskutik

20:15 Zezen suzkoa, Katalunia plazan.

20:30 INGO AL DEU? Erromeria, Katalunia plazan.

24:00 Jaien amaiera, datorren urtera arte.

Santo Tomas 2016

0

santo tomas gros 2016

Zipotz Jaiak 2016

0

Uztailak 14 Osteguna

18:00     Dantzateke disko festa Txofre plazan, Okendo kultur etxearen eskutik.
19:00   Pregoia. Ondoren, Erraldoiak eta Buruhandiekin kalejira, Txofre plazatik abiatuta.
19:30     Poteoa auzoko kaleetan,  Groseko koadrilen eskutik, Txofre plazatik abiatuta.
19:30     XISTRAL Abesbatza, Okendo Kultur Etxean, Casa Galiciaren eskutik.
20:00     Txokolatada, Txofre plazan, Enparantza tabernaren eskutik.
20:30     Sardinada, Txofre Enparantzan.
21:00     Verbenas Cams, Tsunami taldearekin, Txofre plazan
22:00     Kontzertuak, Katalunia Enparantzan: SUSTRAJAH BAND  , LASAI , REVOLUTIONARY BROTHERS

Uztailak 15 Ostirala

10:30     Haur jolasak, Katalunia plazan, Urrats taldearen eskutik.
11:30    Buruhandiekin eta Erraldoiekin Kalejira Katalunia plazatik abiatuta.
12:00     ZUMBA tailerra, auzotar guztientzat, Alta Fit Gimnasioaren eskutik, Katalunia Enparantzan.
14:00     Bazkaria Katalunian plazan, Groseko koadrilen eskutik.
16:00     Sobremesa Katalunia plazan.
17:00     Pala eta Pilota finala, Sagueseko frontoian.

17:30     Haur Danborrada auzoko kaleetan zehar, Txofre plazatik abiatuta.

18:00    Poteoa auzoko kaleetatikan zehar, EONIAN elektrotxarangarekin, Groseko Koadrilen eskutik, Katalunia  Enparantzatik aterata.
18:00     Graffitiak , Txofre enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.
18:00     Urban 13 ikuskizuna eta auzotar guztientzako break tailerra Txofre plazan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.

19:00     Bertso poteoa Manex Mujika eta Arkaitz Oiartzabalekin “Xamoa”, 721Kafetegian, auzoko taberna desberdinen   eskutik (Gure etxea, Katilu, 721 Kafetegia, Eguzki taberna eta Oroipen).
19:30     Donosti Ereski abesbatza, Okendo kultur etxean.
20:00    GET BACKA taldearen kontzertua, Nafarroa Behera plazan, Bar Kau-ren eskutik.
20:30     Sardinak, Txofre enparantzan.
20:30     La Jodedera taldea,  Txofre plazan.
21:00     Zezen Suzkoa, Txofre enparantzan.
22:00     HOWDY taldearen kontzertua, Nafarroa Behera plazan, Bar Kau-ren eskutik.

22:00     Kontzertuak, Katalunia Enparantzan: BURUN DANGA, HABEAS CORPUS, ROCK KAM BROM

Uztailak 16 Larunbata
Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik

10:30     Gaztetxoentzat Xakea, Txofre enparantzan, Groseko xake taldearen eskutik.
11:00     Haur jolasak Eskubitwo, Catalina de Erausoren eta ipuin kontaketa Garoa  Cultur Laben eskutik Zabaleta Kalean.
12:00     Hamaiketakoa Itsas Gain elkartearen eskutik, Zabaleta kalean.
12:00     Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.
12:00     Futbito txapelketaren finala, Manteo kiloreldegian.
13:30     Poteoa eta musika zuzenean komertzioen eskutik.
14:00     Elkartasun Paellada, Katalunia enparantzan.
16:00     Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.
16:00     Queimada eta Gaiteroak Zabaleta kalean, Casa Galizia elkartearen eskutik.
17:00     Erraldoiak eta Buruhandiak, Nafarroa Behera enparantzatik aterata.
17:00    DJak Zabaleta kalean, Zabaleta kaleko komertzioen eskutik.
18:00     Zabaleta kaleko denda eta ileapaindegiek antolatutako show-a, Zabaleta kaleko komertzioen eskutik
18:30     Haurrentzako joko eta tailerrak, Txofre enparantzan, Urrats Taldearen eskutik.
18:30     Helduen Danborrada, auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik abiatuta.
19:00     Txokolatada, Txofre plazan, Enparantza tabernaren eskutik.
19:00     DUO GISCA: Roser Gabriel eskusoinua eta Garazi Goñi pianoa, Okendo kultur etxean.

19:00     Musika zuzenean, Zabaleta kalean, Zabaletako komertzioen eskutik

20:00     Emilio Azkarateren kontzertua, Kerman, Ana, Maria, Julen eta Asierrekin batera, Nafarroa Behera plazan, Bar    Kau-ren   eskutik.
20:00     PANGEA taldearen kontzertua, Zabaleta kalean.
20:30     Sardinak, Txofre Enparantzan
21:00     Verbenas Cams,  Tsunami taldearekin, Txofre plazan.

21:00     Sardinada, Groseko Indarrak Surf lokalaren ondoan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.21:30     Surf eta BodyBoard Txapelketako Sari Banaketa, Groseko Indarrak Surf lokalaren ondoan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.
21:30      Paellada Zabaleta kalean.
22:00     Bideo Proiekzioak, Groseko Indarrak Surf lokalaren ondoan,Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik
22:00     LEMON TWIST, Nafarroa Behera plazan, Bar Kau-ren eskutik.
22:00     Kontzertuak, Katalunia Enparantzan:  DEIEDRA, KOBAN, LOS ZOPILOTES TXIRRIAOS

22:45     Kontzertuak, Groseko Indarrak Surf lokalaren ondoan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.

Uztailak 17 Igandea

Euskal artisauak eta talogileak egun osoan zehar, San Frantzisko kalean.

11:00    Elkarte eta kuadrilen arteko Marmitako lehiaketa, Katalunia Enparantzan, Marruma elkartearen eskutik.
11:30    Albokariak, Katalunia plazan.
11:30    Herri kirolak, Mieltxo Saralegi anaien eskutik, Katalunia plazan.
12:00    Bertsolariak, Katalunia plazan.
12:00    Sagardo dastaketa, Katalunia enparantzan.
12:30    Tortila lehiaketa, Katalunia enparantzan.
13:30    Trebeska Dantza taldearen emanaldia, Katalunia Enparantza.
14:30     Kantu bazkaria, Katalunia enparantzan,
17:30     Triki-Bertso poteoa,Katalunia plazatik abiatuta
18:00     Antzokiko istorioak, Katalunia plazan, Okendo kultur etxearen eskutik.
19:00    Haur jolasak, Katalunia plazan, Urrats taldearen eskutik.
20:00     Urrezko Katxiaren sari banaketa.
20:00     Sorbetada, Katalunia plazan.
20:30     Zezen suzkoa, Katalunia plazan.
20:30     INGO AL DEU? Erromeria, Katalunia plazan.
24:00     Jaien amaiera, datorren urtera arte.

Zipotz Jaiak 2015 Egitarua

0

kartela 2015

Uztailak 16 Osteguna

18:00   IRRIEN LAGUNAK Pailazoen emanaldia, Txofre Enparantzan, Kultur  Etxearen eskutik.
19:00   Pregoia. Ondoren Erraldoi, Buruhandi era Casa Galiciako gaiteroek giroturiko kalejira, Txofre   enparantzan
19:30     Kalejira auzoko kaleetan zehar, Groseko Koadrilen eskutik.
19:30     Mariaren Bihotza Abesbatzaren kontzertua, Saioa Zuaznabar zuzendari izanik. Okendo Kultur Etxean.
20:00     Txokolatada, Txofre Enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
20:30     Sardinada, Txofre Enparantzan.
21:00     Berbenas Cams, Txofre Enparantzan, Tsunami taldearen eskutik.
21:00     Kontzertuak, Katalunia Enparantzan:

Soupkandja Reggae Band,HERMANO L, REVOLUTIONARY BROTHERS

Uztailak 17 Ostirala  “Gazte Eguna”

10:30     Haur jolasak, Aukaz Aisialdi taldearen eskutik, Katalunia enparantzan.
11:30     Buruhandiekin eta Erraldoiekin kalejira auzoan, Nafarroa Behera plazatik  irtenda.
12:00     ZUMBA, Alta Fit gimnasioaren eskutik, Txofre Enparantzan.
12:30     Karmengo jaiekin senidetze ekitaldia zubian.
13:00     Bazkari prestaketa, Katalunia Enparantzan.
14:00     Koadrilen bazkari herrikoia, Katalunia enparantzan.
17:00     Koadrilen kalejira Elektro txarangarekin batera, Katalunia Enparantzatik aterata, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
17:30     Haur Danborrada auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.
17:30     Pala eta Pilota finala, Sagueseko frontoian.
18:00     Graffitiak , Txofre enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.
18:00     Urban 13 SHOW, Txofre enparantzan.
19:30     XISTRAL abesbatza, Okendo Kultur Etxean, Casa Galiciaren eskutik.
20:30     Sardinak, Txofre enparantzan
21:00     Zezen Suzkoa, Txofre enparantzan.
21:00     Liher eta Karton kantautoreak, Txofre Enparantzan
22:00     The Flaming Shaker taldea, Nafarroa Behera plazan, Bar Kau-ren eskutik.
22:00     Kontzertuak, Katalunia Enparantzan:
Glory Hole
ON
ROCK KAM BROM

Uztailak 18 Larunbata
Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik

10:30    Bigarren eskuko merkadilo eta merkadilo solidarioa Txofre enparantzan, Pais Petiten eskutik.
10:30     Gaztetxoentzat Xakea, Txofre enparantzan, Groseko xake taldearen eskutik.
11:00     Gaiteroak Zabaleta kalean, Casa Galiciaren eskutik
11:00     Haurrentzako tailerrak, Zabaleta kaleko komertzioen eskutik.
12:00     Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.
12:00     Futbito txapelketaren finala, Manteo kiloreldegian.
12:30     Queimada Zabaleta kalean, Casa Galiciaren eskutik.
14:00     Elkartasun Paellada, Katalunia enparantzan.
14:00     Paellada herrikoia Sagüeseko plazan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik
16:00     Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.
17:00     Erraldoiak eta Buruhandiak, Nafarroa Behera enparantzatik aterata.
17:00     Skate slalom txapelketa, Sagueseko plazan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik.
18:00     Txikientzako graffiti tailerra, Sagüeseko plazan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik
18:30     Haurrentzako joko eta tailerrak, Txofre enparantzan, Urrats Taldearen eskutik.
18:30     Helduen Danborrada, auzoko kaleetan zehar, Zurriola Ikastolatik aterata.
18:30     Arropa desfilea, Zabaleta kaleko komertzioen eskutik.
19:00     Txokolatada, Txofre kalean, Etxean Bezela tabernaren eskutik.
20:00     Triki-poteoa Sagüesetik, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik.
20:00     Bingoa, Txofre enparantzan , Pais Petit tabernaren eskutik.
20:30      Sardinak, Txofre Enparantzan
21:00     Kontzertua Zabaleta kalean
21:00     Berbenas Cams, Txofre Enparantzan, Tsunami taldearen eskutik.
21:00     Sardinada, José Miguel Barandiarán plazan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik.
22:00     Julen Morgado, Ana Maria Sanchez, Lide  Hernando eta Asier Jimenez kantautoreen emanaldia, Nafarroa Behera plazan, Bar Kau-ren eskutik.
22:30     Kontzertuak, José Miguel Barandiarán plazan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik
22:00     Kontzertuak, Katalunia Enparantzan:
PHYSIS VERSUS NOMOS BAND
EN TOL SARMIENTO
3GABE2

Uztailak 19 Igandea

Euskal artisauak eta talogileak egun osoan zehar, San Frantzisko kalean.

11:00    Elkarte eta kuadrilen arteko Marmitako
lehiaketa, Katalunia Enparantzan, Marruma elkartearen eskutik.
11:30     Euskal kirol parte hartzaileak, Katalunia Enparantzan, Urrats Taldearen eskutik
11:30    Txalaparta eta Albokariak, Katalunia Enparantzan.
11:30     Herri kirolak, Saralegi anaien eskutik, Katalunia Enparantzan
12:00     Txakur erakusketa Txofre Enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik
12:00     Sagardo dastaketa, Katalunia enparantzan.
12:30     Tortila lehiaketa, Katalunia enparantzan.
13:30     Trebeska Dantza taldearen emanaldia, Katalunia Enparantza.
14:30     Kantu bazkaria, Katalunia enparantzan, Olatz Salvador kantautorearekin.
16:30     Timba póker express txapelketa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
17:30     Triki-Bertso poteoa, Katalunia Enparantzatik aterata.
18:00     Txirri, Mirri eta Txiribiton Pailazoen “TXUTXUPE” emanaldia, Katalunia enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.
20:00     Urrezko katxiaren sari banaketa, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik, Katalunia          Enparantzan.
20:00     Txokolatada, Katalunia Enparantzan.
20:30     Zezen suzkoa, Katalunia Enparantzan.
20:30     INGO AL DEU? Erromeria, Katalunia Enparantzan.
24:00     Jaien amaiera, hurrengo urtera arte.

Go to Top