Kartelak

Zipotz Jaiak 2019

0

zipotz jaiak 2019

Uztailak 18 Osteguna
17:30 Haurrentzako aurpegi margoketa, Txofre plazan.
18:00 Potxin eta Patxin: “Zirkoko izarrak”, Txofre plazan, Okendo Kultur Etxearen eskutik.
19:00 Pregoia. Ondoren, erraldoi eta buruhandiekin kalejira, Txofre plazatik abiatuta.
19:15 Karparen irekiera, Katalunia plazan, Txosna batzordearen eskutik.
19:30 DJarekin poteoa auzoko kaleetan zehar, GAFen (Groseko Asanblada Feministaren) eskutik.
19:30 Mariaren Bihotza abesbatzaren kontzertua, Okendo Kultur Etxean.
20:00 Txokolatada, Txofre plazan, Urrats taldearen eskutik.
20:00 Sardinada, Txofre plazan.
21:00 Gurasoentzat piknika, Txofre plazan, Groseko guraso elkartearen eskutik.
21:00 Verbenas Cams, Tsunami taldearen eskutik, Txofre plazan.
21:00 Kontzertuak Katalunia plazan: HOWDY ,TXEMAK, TA$AUND KILLER
23:30 Txan Magoa Pandora tabernan, Txofre 2 kalean.
Uztailak 19 Ostirala
11:30 Senidetzea Parte Zaharrekoekin, Katalunia plazan, Txosna Batzordearen eskutik.
12:00 Erraldoi eta buruhandiekin kalejira, Nafarroa Behera plazatik aterata.
12:00 Bertsobermuteoa, Katalunia plazako karpatik aterata, Txosna batzordearen eskutik.
12:30 CARDIO BOX tailerra, auzotar guztientzat, Katalunia enparantzan, Alta Fit gimnasioaren eskutik.
13:30 Ur jolasak Katalunia plazan.
14:30 Bazkaria, Katalunia plazan.
16:00 Pala eta Pilota finala, Sagueseko frontoian.
16:00 Bingo musikatua, Katalunia plazan, GAFen eskutik.
17:30 Haur danborrada auzoko kaleetan zehar, Txofre plazatik aterata.
18:00 ELEKTROBUIAKA elektrotxaranga auzoko kaleetan zehar, Katalunia plazatik aterata.
18:00 Grafiti erakustaldia, Txofre plazan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.
18:00 Urban 13 ikuskizuna eta auzotar guztientzako break tailerra, Txofre plazan, Urban 13 kolektboaren eskutik.
19:00 FINAL FOUR, Manteo kiroldegian.
19:00 Ereski abesbatzaren kontzertua, Okendo Kultur Etxean.
19:30 Haurren afaria, Txofre plazan, Groseko guraso elkartearen eskutik.
20:00 Sardinada Txofre plazan.
20:00 D.J. Perú Rubio Nafarroa Behera plazan Kau tabernaren eskutik
20:30 Andoni Ollokiegi bakarlaria eta Mojito Festa, Txofre plazan.
21:00 Zezen suzkoa Txofre plazan
21:30 Punkaraokea, Pandora tabernan, GAFen eskutik
21:00 Grezian taldearen kontzertua Nafarroa Behera plazan Kau tabernaren eskutik
22:00 Kontzertuak Katalunian plazan: MIHISE, INOREN ERO NI, RUKULA

 Uztailak 20 Larunbata
08:30 SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan, Groseko Indarra Surf taldearen eskutik.
11:00 Gaztetxoentzat Xakea, Txofre plazan, Groseko Xake taldearen eskutik.
11:00Auzoko komertzioen merkatua Zabaleta kalean
11:00Haurrentzako ekintzak: abalorio tailerra Eskubitxoren eskutik, jolasak eta margoketa zabaleta kalean.
12:00 Pintxo-mariano Zabaleta kaleko taberna eta jatetxeetan.
12:00 Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.
12:00 Musika zuzenean zabaleta kalean .
14:30 Bazkari herrikoia, Katalunia plazan.
16:00 Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.
17:00 Erraldoi eta Buruhandiekin kalejira, auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.
18:00 Trikipoteo Sagues auzoan Joselontxos Txarangarekin, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.
18:00 Urban 13 kolektiboko taldeen kontzertuak Sagueseko frontoian: FRESKO NORTE, TRIKUHARRI , KAOS ANIMAL, ISASI, KIMIKARI
18:30 Helduen danborrada, auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.
18:30 Castellersak, Katalunia plazan, Montcada Reixac herritik etorritako taldearen eskutik
19:00 Le Kim eta Los Tamaños Dj-ak zabaleta kalean.
19:00 Txokolatada, Txofre plazan.
20:00 Sardinada Txofre plazan.
20:00 Lee Junior bakarlariaren kontzertua Nafarroa Behera plazan Kau tabernaren eskutik
20:00 Sari banaketa, Jose Miguel Barandiaran plazan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.
20:30 DJ Saioa, Jose Miguel Barandiaran plazan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.
21:00 Berbena Paularekin Txofren plazan.
21:00 Paellada herrikoia Zabaleta kalean .
21:00 Barbakoa Jose Miguel Barandiaran plazan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.
21:30 Ras Miguel & Tafari Original Roots Regae Band Nafarroa Behera plazan Kau tabernaren eskutik
22:45 Kontzertuak, Jose Miguel Barandiaran plazan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.
22:00 Kontzertuak Katalunia plazan: ZIZTADA & RLANTZ, LA CHULA POTRA, LILITH SELEKTAH
Uztailak 21 Igandea
Euskal artisau eta talogileak egun osoan zehar, San Frantzisko kalean.
ETORRI BASERRITARREZ JANTZITA
11:00 Elkarte eta koadrilen arteko marmitako lehiaketa, Katalunia plazan, Marruma elkartearen eskutik.
11:30 Trikitilariak, Katalunia plazan.
11:30 Heldu eta haurrentzako herri kirol parte hartzaileak, Katalunia plazan, Saralegi anaien eskutik.
12:00 Sagardo dastaketa, Katalunia plazan.
12:00 Ander Lizarralde eta Gorka Maiz Bertsolariak, Katalunia plazan.
12:00 Kantu jira, Groseko kaleetan zehar
12:30 Tortila lehiaketa, Katalunia plazan.
14:30 Kantu bazkaria, Katalunia plazan.
18:00 Trikipoteoa auzoko kaleetan zehar.
18:00 Kantu Kolore: “Honolulu” Katalunia plazan, Okendo Kultur Etxearen eskutik.
19:45 Holi festa, Katalunia plazan.
20:00 Izozki dastaketa, Katalunia plazan.
20:15 Zezen suzkoa, Katalunia plazan.
21:00 INGO AL DEU? Erromeria, Katalunia plazan.
00:00 Jaien amaiera, datorren urtera arte.

Zipotz jaiak 2018

0

Uztailak 12 Osteguna

17:30     Haurrentzako aurpegi margoketa, Txofre Enparantzan, Urrats taldearen eskutik.
18:00     ESPIA TXIKIAK haurrentzako emanaldia, Txofre Enparantzan, Okendo Kultur Etxeak antolatuta.
19:00     Pregoia. Ondoren, Erraldoiak eta Buruhandiekin kalejira, Txofre plazatik abiatuta.
19:15    Karparen irekiera eta argazki erakusketa, Katalunia Enparantzan, Txosna bat zordearen eskutik.
19:30     Mariaren Bihotza abesbatzaren kontzertua, Okendo Kultur Etxean.
20:00     Txokolatada, Txofre plazan, Enparantza tabernaren eskutik.
20:00     Sardinada, Txofre Enparantzan.
21:00     Verbenas Cams, Tsunami taldearekin, Txofre plazan
20:30     Kontzertuak, Katalunia Enparantzan:

KAOS ANIMAL
A LA VUELTA DE LA ESQUINA
TRIKUHARRI
PAPAREN SEMEAK

Uztailak 13 Ostirala

11:00     Haur jolasak, Katalunia plazan, Urrats taldearen eskutik.
11:30    Buruhandiekin eta Erraldoiekin Kalejira, Nafarroa Behera Enparantzatik aterata
12:30     ZUMBA tailerra, auzotar guztientzat, Alta Fit Gimnasioaren eskutik, Katalunia Enparantzan.
12:30    Bertsopoteoa, Eli Pagola eta Maider Arregi bertsolariekin, Katalunia Enparantzako karpatik aterata, GAF eta Txosna    batzordearen eskutik.
14:00     DNI arrotzen jaurtiketa, Katalunia Enparantzan, GAF eta Txosna bat zordearen eskutik.
14:30     Bazkaria Katalunia Enparantzan
16:00     Bingo musikatua, Katalunia Enparantzan, GAF eta Txosna batzordearen eskutik.
17:00     Nerea Arriolaren bakarrizketa, Ikigai Betelu Studioan (Miserikordia kalea 5)  GAF eta Txosna batzordearen          eskutik.
17:30     Haur Danborrada auzoko kaleetan zehar, Txofre Enparantzatik aterata.
18:00     ELEKTROTXUFLA, Elektrotxaranga auzoko kaleetan zehar, Katalunia Enparantzatik aterata, Groseko Koadrilen eskutik.
18:00     Grafiti erakustaldia, Txofre Enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.
18:00     Urban 13 ikuskizuna eta auzotar guztientzako break tailerra Txofre plazan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.
18:00     Pala eta Pilota finala, Sagueseko frontoian.
19:00     Futbito txapelketaren semifinalak eta  finala, Manteo kiloreldegian.
19:00     Ereski Abesbatzaren kontzertua, Okendo Kultur Etxean
20:00     Sardinada, Txofre Enparantzan.
20:00    Kontzertua: OLANA LIS, Nafarroa Behera Enparantzan, Kau tabernaren eskutik.
20:30     Euskal Rumba: KILIMAK TALDEA eta Mojito Festa, Txofre Enparantzan.
21:00     Zezen Suzkoa, Txofre enparantzan.
22:00     Kontzertua: GRECIAN, Nafarroa Behera Enparantzan, Kau tabernaren eskutik.
22:00     Kontzertuak, Katalunia Enparantzan:

LA FURIA
ANITA PARKER
ROCK KAM BROOM

Uztailak 14 Larunbata

Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan, Groseko Indarrak Surf talderan eskutik

11:00     Gaztetxoentzat Xakea, Txofre enparantzan, Groseko xake taldearen eskutik.
11:00     Komertzio erakusketa, Zabaleta kalean.
11:00     Haurrentzako jolasak: Abalorio tallerrak Eskubitworen eskutik eta Klarionak jolasak Catalina Erausoren eskutik, Zabaleta kalean.
12:00     Hamaiketakoa, Zabaleta kalean, Itsas-Gain elkartearen eskutik
12:00     Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera Enparantzatik aterata.
13:30     Poteoa eta musika zuzenean komertzioen eskutik.
14:30     Elkartasun Paellada, Katalunia enparantzan.
16:00     Queimada eta Gaiteroak Zabaleta kalean, Casa Galizia elkartearen eskutik.
16:00     Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.
17:00     Erraldoiak eta Buruhandiak, Nafarroa Behera enparantzatik aterata.
17:00     Haur jolasak ( ginkana, lasterketa aletekin, joku eroak,…) Jose Miguel Barandiaran Enparantzan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.
18:00     Trikipoteo Sagues auzoan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.
18:30     Helduen Danborrada, auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik abiatuta.
19:00     LE KIM eta TAMAÑO DJak Zabaleta kalean.
19:00     Txokolatada, Txofre Enparantzan, Urrats Taldearen eskutik.
19:00     Xistral abesbatzaren emanaldia, Casa Galiciaren eskutik Okendo Kultur Etxean
20:00     Sardinada, Txofre Enparantzan
20:00     Kontzertua: JINBEANS, Nafarroa Behera Enparantzan, Kau tabernaren eskutik.
21:00     Kontzertua, Txofre plazan.
21:00     Paellada herrikoia, Zabaleta kalean.
21:30     Sari banaketa, Jose Miguel Barandiaran Enparantzan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.
22:00     Proiekzioak, Jose Miguel Barandiaran Enparantzan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.
22:00     Kontzertua: HOWDY, Nafarroa Behera Enparantzan, Kau tabernaren eskutik.
22:45     Kontzertuak, Jose Miguel Barandiaran Enparantzan, Groseko Indarrak Surf taldearen     eskutik.

22:00     Kontzertuak Katalunian:

PERLATA
AUDIENCE
TASAUND SISTEM

Uztailak 15 Igandea

Euskal artisauak eta talogileak egun osoan zehar, San Frantzisko kalean.

11:00    Elkarte eta kuadrilen arteko Marmitako
lehiaketa, Katalunia Enparantzan, Marruma elkartearen eskutik.
11:30     Trikitilariak, Katalunia Enparantzan.
11:30     Heldu eta haurrentzako herri kirol parte hartza ileak, Katalunia Enparantzan, Saralegi anaien eskutik.
12:00     EUSKARALDIAREN simulakroa
12:00     Sagardo dastaketa, Katalunia enparantzan.
12:00     Jon Martin eta Xamoa bertsolariak, Katalunia Enparantzan.
12:30     Tortila lehiaketa, Katalunia enparantzan.
14:30     Kantu bazkaria, Katalunia enparantzan,
17:30     Joko-trikipoteoa auzoko kaleetan zehar, Groseko Koadrilen eskutik.
18:00     TTIKI TTAKA IRRATIA haurrentzako emananaldia, Katalunia Enparantzan, Okendo Kultur Etxearen eskutik.
19:45     Holi festa, Katalunia Enparantzan, Urrats taldearen eskutik.
20:00     Helatu dastaketa, Katalunia Enparantzan, Paperino helatu dendaren eskutik.
20:15     Zezen suzkoa, Katalunia plazan.
20:30     INGO AL DEU? Erromeria, Katalunia plazan.
24:00     Jaien amaiera, datorren urtera arte.

zipotz jaiak 2017 kartela

0

kartela

Zipotz jaiak 2016

0

kartela

Santo tomas 2015

0

kartela

10:00 Egunaren hasiera

10:00 Postuen arteko lehiaketa

11:00 Txalapartari, albokari, txistulari eta trikitilariek giroturiko saioa.

11:30 Haurrentzat zuzenduriko tailerrak, Urrats taldearen eskutik.

12:00 Motozerrarekin egindako figurak eta harri jasotzaileak, Saralegi Anaien eskutik

14:00 Mikel karton kantautorearen emanaldia, Txofre plazan.

14:00 Bertso, triki-poteoa auzoko kaleetan zehar

15:30 Postuen arteko Sari banaketa

16:00 Bertso Musikatua:
Gai-jartzaile: Iker Iriarte
Bertsolari: Iñaki Apalategi, Manex Mujika, Jokin Labayen eta Jon Martin
Kitarrajole: Iker Lauroba.

17:00 Dultzaineroek girotutako Buruhandiak eta Erraldoiak.

17:00 Haur eta gaztetxoentzat dantza festa, Sustrai Doinuaken eskutik, txofre plazan.

18:30 TXIMELETA erromeria, Okendo Kultur Etxearen eskutik

20:00 Zezen Suzkoa

21:30 Festaren amaiera

EGUN OSOAN ZEHAR TXISTORRA, EUSKAL ARTISAU ETA EUSKAL PRODUKTUEN POSTUAK, POSTUEN ARTEKO LEHIAKETA IZANGO DUGU GURE JAI EGUNA GIROTZEKO, BESTE EKINTZA ASKOREN ARTEAN.

ANIMA ZAITEZ ETA ZURE INGURUKOEKIN GIROA SORTU ZAZU!

Zipotz jaiak 2013

0

KARTELA 2012

0

Kartela

1

Kartela 2011

1

Kartela

Go to Top