Uztailak 13, asteazkena.

21:30 Afari herrikoia, Txofre enparantzan (karpa).

Uztailak 14, osteguna.

17:30 Ginkana zirkuko pertsonaietaz mozorroturik, katalunia enparantzan, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik. Ondoren kalejira auzoko kaleetan zehar.

17:45 HIPO ETA TOMAX pailazoen “Beldurraren etxea” antzezlana, Katalunia enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.

19:00 Pregoia. Ondoren, Erraldoiak eta Buruhandiak, Txofre enparantzan.

20:00 Mariaren Bihotza Abesbatzaren kontzertua, Saioa Zuaznabar zuzendari izanik, Kultur Etxean.

20:00 Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

21:00 Trikipoteoa, Txofre plazatik aterata,

21:30 Kontzertuak, katalunia enparantzan:

- Ras Lujah                   -The hostile                  -Xalbala

Uztailak 15, ostirala “Gazte Eguna”.

12:00 Erraldoiak eta Buruhandiak, Nafarroa Behera plazatik irtenda.

12:00 Gazte txupinazoa eta ondoren bazkal aurreko poteoa, Nafarroa Beheratik aterata, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik.

14:00 Koadrilen bazkari herrikoia, katalunia enparantzan, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik.

17:30 Koadrilen kalejira Elektrotxarangarekin batera, Txosnetatik aterata, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik.

17:30 Haur Danborrada auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.

18:00 Graffitiak, Txofre enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.

18:30 Break Dance erakusketa, Txofre enparantzan.

19:00 Pala eta pilota finala, Sagueseko frontoian, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik.

19:00 Haurrentzako joku eta tailerrak, Txofre enparantzan, Haurtxokoaren eta Gaztelekuaren eskutik.

20:00 Sardinada, Txofre enparantzan.

21:00 Zezen suzkoa, Txofre enparantzan.

21:00 Karaokea, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

21:30 Kontzertuak, Katalunia enparantzan:

-Arramazka                   -Anje Duhalde               – Hiru gabe bi

Uztailak 16, larunbata.

Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan (Surf indarrak taldearen eskutik.)

MARRAZKI ERAKUSKETA ( Haur eta gazteek egunean zehar egindako marrazki erakusketa, Txofre enparantzan, Pais Petiten eskutik.)

11:00 Gaztetxoentzako Xakea, Txofre enparantzan, Groseko xake taldearen eskutik.

12:00 Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.

13:00 Futbito txapelketaren finala, Saguesen, Groseko Deabru urdinak peñaren eskutik.

16:00 Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.

17:00 Erraldoiak eta Buruhandiak, Nafarroa Behera enparantzatik aterata.

17:30 Haurrentzako joku eta tailerrak, Txofre enparantzan, Haurtxokoaren eta Gaztelekuaren eskutik.

18:30 Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

18:30 Helduen Danborrada, auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.

19:00 Ekuadorretik eta Boliviatik “ Renacer ” musika eta dantza taldea, Txofre enparantzan.

20:00 Janari Latindarraren dastaketa, Txofre enparantzan, Amerika Latina Unidaren eskutik.

20:00 Bingoa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

20:00 Camps orkestra “Txunami”, Txofre enparantzan.

21:30 Kontzertuak, katalunia enparantzan:

-Skakeitan                    Itziarren semeak                        Dixebra

Uztailak 17, igandea.

Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA ( Surf indarrak taldearen eskutik.)

Euskal artisauak egun osoan zehar, San Frantzisko kalean.

09:30 Diana auzoko kaleetan zehar Nafarroa Behera plazatik aterata.

11:00 Elkarteen arteko Marmitako lehiaketa, Katalunia Plazan, Marruma elkartearen eskutik.

11:45 Txalaparta, Kalatuna enparantzan.

12:00 Txakur-erakusketa eta ondoren paella pintxoa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

12:00 Sagardo dastaketa, Katalunia enparantzan.

12:30 Euskal Dantza, katalunia enparantzan.

12:30 Tortila lehiaketa, Katalunia enparantzan.

13:00 Aizkolariak, katalunia enparantzan, Saralegi anaien eskutik.

14:30 Bertso-bazkaria, Txofre enparantzako Sagardo Karpan.

16:30 Timba poker express txapelketa,Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

17:30 Triki-bertso poteoa, Txofre Plazako sagardo-karpatik hasita.

18:00 Lore Power antzezlana,Katalunia plazan, Kultur Etxearen eskutik.

19:00 Amona Joxeparen istoriak antzezlana, Katalunia plazan.

20:00 Sardinada, Katalunia enparantzan.

20:30 Erromeria, Katalunia enparantzan.

20:30 Txokolatada, Katalunia enparantzan.

21:00 Zezen suzkoa, Katalunia enparantzan.

24:00 Amaiera. Hurrengo urtera arte!!

SAGARDO KARPA

Asteazkenetik-Larunbatera,

- Afariak: 20:30etatik aurrera.

- Igandean: Bertso bazkaria 14:30etan.

CAMPEONATO DE FUTBITO

  • Uztailaren 4tik 16ra.
  • Izen-emanteak Kiskurra eta Campero tabernetan.

FERIAK


Nafarroa Behera plaza, Txofre eta Usandizaga plazetan.