Uztailak 11 Asteazkena
21:30     Afari herrikoia, Txofre enparantzan (karpa).

Uztailak 12 Osteguna
14:00     Bazkari herrikoia Marruman, elkartearen eskutik.
18:00     Txurrimurri eta Morritoston zirkoan antzezlana, Txofre enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.
19:00     Pregoia, koadrilen aurkezpena eta desfilea. Ondoren erraldoiak eta buruhaundiak Txofre enparantzan.
20:00     Mariaren Bihotza Abesbatzaren kontzertua, Saioa Zuaznabar zuzendari izanik, Kultur Etxean.
20:00     La Jodedera, kontzertu ibiltaria, urbeltza tabernatik hasita.
20:30     Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
21:00     Kalejira trikipoteoa, Txofre plazatik aterata.
21:30     Kontzertuak, katalunia enparantzan:     REVOLUTIONARY BROTHERS eta XALBALA ++

Uztailak 13 Ostirala  “Gazte Eguna”
11:30     Buruhandiekin eta  Erraldoiekin kalejira auzotik , Nafarroa Behera  plazatik irtenda.
12:30     Karmengo Jai Batzordearekin senidetze ekitaldia zubian.
14:00     Koadrilen bazkari herrikoia, katalunia enparantzan.
15:00     Ipuin kontalaria eta bingo berezia, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
17:30     Koadrilen kalejira Elektrotxarangarekin batera, Txosnetatik aterata, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
17:30     Haur Danborrada auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.
17:30     Pala eta pilota finala, Sagueseko frontoian, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik.
18:00     Graffitiak, Txofre enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.
18:00     Urban 13 SHOW ( Break dance, capoeira, rap…), Txofre enparantzan.
19:00     Haurrentzako joku eta tailerrak, Txofre enparantzan, Aukaz taldearen  eskutik.
19:30     Sorgin Dantza erakusketa Gazte Asanbladaren eskutik txofre enparantzan.
20:00      Kantakidetza abesbatzaren kontzertua, kultur etxean.
20:00     Akelarrea eta brindisa Gazte asanbladaren eskutik
20:00     Bakarrizketa Ion Plazaola, Urbeltza tabernan.
20:00     Sardinada, Txofre enparantzan.
21:00     Plaza dantza Txofre enparantzan gazte asanbladaren eskutik
21:00     Zezen suzkoa, Txofre enparantzan.
21:00     Karaokea, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
21:30     Kontzertuak, Katalunia enparantzan: Siroka,Habeas Corpus  eta 3 gabe 2

Uztailak 14 Larunbata

Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan (Groseko indarrak Surf taldearen eskutik.)

11:00     Gaztetxoentzako Xakea, Txofre enparantzan, Groseko xake taldearen eskutik.
12:00     Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.
13:00     Futbito txapelketaren finala, Sagüesen, Deabru Urdinak hintxa taldearen eskutik.

14:00     Elkartasun Paellada Katalunia enparantzan.
16:00     Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.
17:00     Erraldoiak eta Buruhandiak, Nafarroa Behera enparantzatik aterata.
18:30     Haurrentzako joku eta tailerrak, Txofre enparantzan, Aukaz taldearen eskutik.
18:30     Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
18:30     Helduen Danborrada, auzoko kaleetan zehar, Kortxoenea Gaztetxetik aterata.
19:00     Afrikatik  Artexivu dantza  taldea, Txofre enparantzan.
20:00     Bingoa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
21:00     Barbakoa  Sagüesen, Groseko indarrak Surf taldearen eskutik.
21:30     Kontzertuak, katalunia enparantzan: Egurra ta kitto, La troba Kung-Fú eta eMePebo5t
23:30     Kontzertua, Glory Hole taldea, Sagüesen  Groseko indarrak Surf taldearen eskutik.

Uztailak 15 Igandea
Euskal artisauak egun osoan zehar, San Frantzisko kalean.

11:00     Elkarteen arteko Marmitako lehiaketa, Katalunia Plazan, Marruma elkartearen eskutik.
11:30     Txalaparta eta albokariak, Kalatuna enparantzan.
12:00     Txakur-erakusketaTxofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
12:00     Sagardo dastaketa, Katalunia enparantzan.
12:00     Herri kirol partehartzaileak bertsolariek  alaituta, Saralegi anaien eskutik.
12:30     Tortila lehiaketa, Katalunia enparantzan.
14:30     Bertso-bazkaria, Txofre enparantzako Sagardo Karpan. Bertsolariak : Iñaki Apalategi eta Iban Urdangarin
16:30     Timba poker express txapelketa,Txofre  enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
17:30     Triki-bertso poteoa, Txofre Plazako sagardo-karpatik hasita.
18:00     KIKI, KOKO eta MOKO pailazoen “Parranda-Tutiplen” antzezlana, Katalunia enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.
19:30     Sari banaketa, Katalunia enparantzan.
20:00     Plaza dantza, Katalunia enparantzan.
20:00     Sardinada, Katalunia enparantzan.
20:30     TRIKIHOTS Erromeria, Katalunia enparantzan.
20:30     Txokolatada, Katalunia enparantzan.
21:00     Zezen suzkoa, Katalunia enparantzan.
24:00     Jaien amaiera. Hurrengo urterarte.

SAGARDOTEGI KARPA
-Asteazkenetik Larunbatera: Afariak 20:30etatik aurrera.
-Igandean: Bertso bazkaria 14:30etan.

FERIAK
- Nafarroa Behera plazan,Txofre enparantzan eta usandizaga enparantzan.