buy replica hublot replica de relojes rolex
SANTO TOMAS gros 2013

Santo tomas 2013

10:00etan:      Festaren hasiera.
10:45etan:      Zurriola ikastolako ikasleen kalejira, trikitilariez lagunduta.
11:00etan:      Haurrentzat zuzenduriko tailerrak, Urrats taldearen eskutik.
11:45etan:      Euskal Dantza ikuskizuna, Trebeska dantza taldearen eskutik.
13:00etan:      Bertsolariak. Iñaki Apalategi eta Jon Martin
13:30etan:      Bertso, triki-poteoa auzoko kaleetan zehar
13:30etan:      Txontxongilo bidezko Patata tropikalaren ipuin kontaketa, Pirata Garrapataren istorioak.
15:30etan:      Harri jasotzaileak Saralegi anaien eskutik, eta postuen arteko herri kirolak.
17:00etan       Mikel Carton bakarlariak eskeiniriko kontzertua.
17:00etan:      Dultzaineroek girotutako Buruhandiak eta Erraldoiak.
18:00etan:      LAIOTZ erromeroa, Kultur Etxearen eskutik
20.00etan:      Zezen suzkoa.

EGUN OSOAN ZEHAR TXISTORRA, EUSKAL ARTISAU ETA EUSKAL PRODUKTUEN POSTUAK, ANIMALIEN ERAKUSKETA, POSTUEN ARTEKO LEHIAKETA IZANGO DUGU GURE JAI EGUNA GIROTZEKO, BESTE EKINTZA ASKOREN ARTEAN.
ANIMA ZAITEZ ETA ZURE INGURUKOEKIN GIROA SORTU ZAZU!

Egitaraua 2013

Uztailak 18 Osteguna

18:00   POTXIN eta PATXIN pailazoen “Txango” emanaldia, Txofre Enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.

19:00   Pregoia. Ondoren, Erraldoiak eta Buruhandiak, Txofre Enparantzan.

19:30   Euskal Herria Tropikalaren kamioi Bira, Txofre EnparantzatiK, Groseko Kuadrilen eskutik.

20:00   Mariaren Bihotza Abesbatzaren kontzertua, Saioa Zuaznabar zuzendari  izanik, Kultur Etxean.

20:00   Txokolatada, Txofre Enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

20:30   Sardinada Txofreko karpan.

22:00   Kontzertuak, Katalunia Enparantzan: KULTO KULTIBO & REBOLUTIONARY BROTHERS

Uztailak 19 Ostirala  “Gazte Eguna”

10:30   Haur jolasak, Aukazekoa Aisialdi talderan eskutik, Katalunia enparantzan.

11:30   Buruhandiekin eta  Erraldoiekin kalejira auzotik , Nafarroa Behera

plazatik irtenda.

12:30   Karmengo Jai Batzordearekin senidetze ekitaldia zubian.

13:00   Bazkari prestaketa, Katalunia Enparantzan.

14:00   Koadrilen bazkari herrikoia, Katalunia Enparantzan.

16:00   Monologoa Groseko Gazte asanbladaren eskutik, Katalunia Enparantzan.

17:00   Koadrilen kalejira Elektrotxarangarekin batera, Txosnetatik aterata, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.

17:30   Haur Danborrada auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.

17:30   Pala eta pilota finala, Sagueseko frontoian, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik.

18:00   Graffitiak, Txofre Enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.

18:00   Urban 13 SHOW ( Break dance, capoeira, rap…), Txofre Enparantzan.

20:30   Sardinada Txofreko karpan.

21:00   Zezen suzkoa, Txofre Enparantzan.

21:00   Kontzertuak, Una noche sin sabina, Nafarroa Behera plazan, Bar Kau-ren   eskutik.

22:30   Kontzertuak, Katalunia Enparantzan:

KEZKAK

M.C.D

INGO AL DEU?

Uztailak 20 Larunbata

Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan (Groseko indarrak Surf taldearen eskutik.)

10:30   Merkadilloa, Txofre Enparantzan, Pais Petiten eskutik.

11:00   Gaztetxoentzako Xakea, Txofre Enparantzan, Groseko xake taldearen eskutik.

11:45   Futbito txapelketaren finala, Deabru Urdinak hintxa taldearen eskutik, Manteo kiloreldegian.

12:00   Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.

14:00   Elkartasun Paellada Katalunia Enparantzan.

16:00   Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.

17:00   Erraldoiak eta Buruhandiak, Nafarroa Behera Enparantzatik aterata.

18:30   Haurrentzako joku eta tailerrak, Txofre Enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.

18:30   Helduen Danborrada, auzoko kaleetan zehar, Kortxoenea Gaztetxetik aterata.

18:30   Sardinada, Jose Miguel Barandiaran Plazan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.

19:00   Txokolatada, Txofre Enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

19:45   Lartaun abesbatza, Maddalen Dorronsore zuzendariaren eskutik, Kultur Etxean.

20:00   Bingoa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

20:30   Sardinada Txofreko karpan.

21:00   Bideo proiekzioak, Jose Miguel Barandiaran plazan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.

21:30   Kontzertuak, Jose Miguel Barandiaran Plazan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.

22:00   Kontzertuak, Voces y cuedas, Nafarroa Behera plazan, Bar Kau-ren eskutik.

22:00   Kontzertuak, Katalunia Enparantzan:

FEOS PERO MAJOS

ZE ESATEK!

3GABE2

Uztailak 21 Igandea

Euskal artisauak egun osoan zehar, San Frantzisko kalean.

11:00   Elkarteen arteko Marmitako lehiaketa, Katalunia Enparantzan, Marruma elkartearen eskutik.

11:30   Txalaparta eta albokariak, Kalatunia enparantzan.

12:00   Txakur-erakusketaTxofre Enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

12:00   Sagardo dastaketa, Katalunia enparantzan.

12:00   Herri kirol partehartzaileak , Saralegi anaien eskutik.

12:30   Tortila lehiaketa, Katalunia Enparantzan.

13:30   Dantza Argentinarrak, Txofre Enparantzan, Gazte  Alai del Centro Basko Argentino Euzko Etxea taldearen eskutik.

14:30   Kantu bazkaria, Txofre Enparantza, Mikel   Karton bakarlariarekin.

16:30  Timba poker express txapelketa,Txofre Enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

17:30   Triki-bertso poteoa, Txofre Enparantzako Sardinada-karpatik hasita.

18:00   KORRI, SALTO ETA BRINKO pailazoan “Dantzan” emanaldia, Katalunia Enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.

20:00   Sari banaketa, Katalunia Enparantzan.

20:00   Sardinada, Katalunia Enparantzan.

20:00   Txokolatada, Katalunia Enparantzan.

20:30   Plaza dantzak, Tresbeska euskal dantza

20:30   HOIEZ! Erromeria taldea, Katalunia Enparantzan.

20:30   Zezen suzkoa, Katalunia Enparantzan.

24:00   Jaien amaiera. Hurrengo urterarte!

kartela 2013

Zipotz jaiak 2013

SANTO-TOMAS-2012-724x1024

Santo tomas (GROS)

EGITARAUA:

10:00etan: Festaren hasiera.
10:45etan: Zurriola ikastolako ikasleen kalejira, trikitilariez lagunduta.
11:00etan: Haurrentzat zuzenduriko tailerrak, Groseko Haurtxokoak eta Gaztelekuak zuzenduta.

11:45etan: Euskal Dantza ikuskizuna, Trebeska dantza taldearen eskutik.
13:00etan: Bertsolariak
13:30etan: Triki-poteoa
13:30etan: Txontxongilo bidezko Patata tropikalaren ipuin kontaketa, Pirata Garrapataren istorioak.
14:30etan: Harri jasotzaileak Saralegi anaien eskutik, eta postuen arteko herri kirolak.
15:30etan: GUAJIROAK kantautoreak.
17:30etan: Dultzaineroek girotutako Buruhandiak eta Erraldoiak.
19:00etan: DRINDOTS erromeria, Kultur etxearen eskutik.
20.00etan: Zezen suzkoa.EGUN OSOAN ZEHAR TXISTORRA, EUSKAL ARTISAU ETA EUSKAL PRODUKTUEN POSTUAK, POSTUEN ARTEKO LEHIAKETA IZANGO DUGU GURE JAI EGUNA GIROTZEKO, BESTE EKINTZA ASKOREN ARTEAN.
ANIMA ZAITEZ ETA ZURE INGURUKOEKIN GIROA SORTU ZAZU!

Egitaraua

Uztailak 11 Asteazkena
21:30     Afari herrikoia, Txofre enparantzan (karpa).

Uztailak 12 Osteguna
14:00     Bazkari herrikoia Marruman, elkartearen eskutik.
18:00     Txurrimurri eta Morritoston zirkoan antzezlana, Txofre enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.
19:00     Pregoia, koadrilen aurkezpena eta desfilea. Ondoren erraldoiak eta buruhaundiak Txofre enparantzan.
20:00     Mariaren Bihotza Abesbatzaren kontzertua, Saioa Zuaznabar zuzendari izanik, Kultur Etxean.
20:00     La Jodedera, kontzertu ibiltaria, urbeltza tabernatik hasita.
20:30     Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
21:00     Kalejira trikipoteoa, Txofre plazatik aterata.
21:30     Kontzertuak, katalunia enparantzan:     REVOLUTIONARY BROTHERS eta XALBALA ++

Uztailak 13 Ostirala  “Gazte Eguna”
11:30     Buruhandiekin eta  Erraldoiekin kalejira auzotik , Nafarroa Behera  plazatik irtenda.
12:30     Karmengo Jai Batzordearekin senidetze ekitaldia zubian.
14:00     Koadrilen bazkari herrikoia, katalunia enparantzan.
15:00     Ipuin kontalaria eta bingo berezia, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
17:30     Koadrilen kalejira Elektrotxarangarekin batera, Txosnetatik aterata, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
17:30     Haur Danborrada auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.
17:30     Pala eta pilota finala, Sagueseko frontoian, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik.
18:00     Graffitiak, Txofre enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.
18:00     Urban 13 SHOW ( Break dance, capoeira, rap…), Txofre enparantzan.
19:00     Haurrentzako joku eta tailerrak, Txofre enparantzan, Aukaz taldearen  eskutik.
19:30     Sorgin Dantza erakusketa Gazte Asanbladaren eskutik txofre enparantzan.
20:00      Kantakidetza abesbatzaren kontzertua, kultur etxean.
20:00     Akelarrea eta brindisa Gazte asanbladaren eskutik
20:00     Bakarrizketa Ion Plazaola, Urbeltza tabernan.
20:00     Sardinada, Txofre enparantzan.
21:00     Plaza dantza Txofre enparantzan gazte asanbladaren eskutik
21:00     Zezen suzkoa, Txofre enparantzan.
21:00     Karaokea, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
21:30     Kontzertuak, Katalunia enparantzan: Siroka,Habeas Corpus  eta 3 gabe 2

Uztailak 14 Larunbata

Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan (Groseko indarrak Surf taldearen eskutik.)

11:00     Gaztetxoentzako Xakea, Txofre enparantzan, Groseko xake taldearen eskutik.
12:00     Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.
13:00     Futbito txapelketaren finala, Sagüesen, Deabru Urdinak hintxa taldearen eskutik.

14:00     Elkartasun Paellada Katalunia enparantzan.
16:00     Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.
17:00     Erraldoiak eta Buruhandiak, Nafarroa Behera enparantzatik aterata.
18:30     Haurrentzako joku eta tailerrak, Txofre enparantzan, Aukaz taldearen eskutik.
18:30     Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
18:30     Helduen Danborrada, auzoko kaleetan zehar, Kortxoenea Gaztetxetik aterata.
19:00     Afrikatik  Artexivu dantza  taldea, Txofre enparantzan.
20:00     Bingoa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
21:00     Barbakoa  Sagüesen, Groseko indarrak Surf taldearen eskutik.
21:30     Kontzertuak, katalunia enparantzan: Egurra ta kitto, La troba Kung-Fú eta eMePebo5t
23:30     Kontzertua, Glory Hole taldea, Sagüesen  Groseko indarrak Surf taldearen eskutik.

Uztailak 15 Igandea
Euskal artisauak egun osoan zehar, San Frantzisko kalean.

11:00     Elkarteen arteko Marmitako lehiaketa, Katalunia Plazan, Marruma elkartearen eskutik.
11:30     Txalaparta eta albokariak, Kalatuna enparantzan.
12:00     Txakur-erakusketaTxofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
12:00     Sagardo dastaketa, Katalunia enparantzan.
12:00     Herri kirol partehartzaileak bertsolariek  alaituta, Saralegi anaien eskutik.
12:30     Tortila lehiaketa, Katalunia enparantzan.
14:30     Bertso-bazkaria, Txofre enparantzako Sagardo Karpan. Bertsolariak : Iñaki Apalategi eta Iban Urdangarin
16:30     Timba poker express txapelketa,Txofre  enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
17:30     Triki-bertso poteoa, Txofre Plazako sagardo-karpatik hasita.
18:00     KIKI, KOKO eta MOKO pailazoen “Parranda-Tutiplen” antzezlana, Katalunia enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.
19:30     Sari banaketa, Katalunia enparantzan.
20:00     Plaza dantza, Katalunia enparantzan.
20:00     Sardinada, Katalunia enparantzan.
20:30     TRIKIHOTS Erromeria, Katalunia enparantzan.
20:30     Txokolatada, Katalunia enparantzan.
21:00     Zezen suzkoa, Katalunia enparantzan.
24:00     Jaien amaiera. Hurrengo urterarte.

SAGARDOTEGI KARPA
-Asteazkenetik Larunbatera: Afariak 20:30etatik aurrera.
-Igandean: Bertso bazkaria 14:30etan.

FERIAK
- Nafarroa Behera plazan,Txofre enparantzan eta usandizaga enparantzan.

kartela

KARTELA 2012

kartela 2011

Santo tomas 2011

Egitaraua

Uztailak 13, asteazkena.

21:30 Afari herrikoia, Txofre enparantzan (karpa).

Uztailak 14, osteguna.

17:30 Ginkana zirkuko pertsonaietaz mozorroturik, katalunia enparantzan, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik. Ondoren kalejira auzoko kaleetan zehar.

17:45 HIPO ETA TOMAX pailazoen “Beldurraren etxea” antzezlana, Katalunia enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.

19:00 Pregoia. Ondoren, Erraldoiak eta Buruhandiak, Txofre enparantzan.

20:00 Mariaren Bihotza Abesbatzaren kontzertua, Saioa Zuaznabar zuzendari izanik, Kultur Etxean.

20:00 Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

21:00 Trikipoteoa, Txofre plazatik aterata,

21:30 Kontzertuak, katalunia enparantzan:

- Ras Lujah                   -The hostile                  -Xalbala

Uztailak 15, ostirala “Gazte Eguna”.

12:00 Erraldoiak eta Buruhandiak, Nafarroa Behera plazatik irtenda.

12:00 Gazte txupinazoa eta ondoren bazkal aurreko poteoa, Nafarroa Beheratik aterata, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik.

14:00 Koadrilen bazkari herrikoia, katalunia enparantzan, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik.

17:30 Koadrilen kalejira Elektrotxarangarekin batera, Txosnetatik aterata, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik.

17:30 Haur Danborrada auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.

18:00 Graffitiak, Txofre enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.

18:30 Break Dance erakusketa, Txofre enparantzan.

19:00 Pala eta pilota finala, Sagueseko frontoian, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik.

19:00 Haurrentzako joku eta tailerrak, Txofre enparantzan, Haurtxokoaren eta Gaztelekuaren eskutik.

20:00 Sardinada, Txofre enparantzan.

21:00 Zezen suzkoa, Txofre enparantzan.

21:00 Karaokea, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

21:30 Kontzertuak, Katalunia enparantzan:

-Arramazka                   -Anje Duhalde               – Hiru gabe bi

Uztailak 16, larunbata.

Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan (Surf indarrak taldearen eskutik.)

MARRAZKI ERAKUSKETA ( Haur eta gazteek egunean zehar egindako marrazki erakusketa, Txofre enparantzan, Pais Petiten eskutik.)

11:00 Gaztetxoentzako Xakea, Txofre enparantzan, Groseko xake taldearen eskutik.

12:00 Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.

13:00 Futbito txapelketaren finala, Saguesen, Groseko Deabru urdinak peñaren eskutik.

16:00 Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.

17:00 Erraldoiak eta Buruhandiak, Nafarroa Behera enparantzatik aterata.

17:30 Haurrentzako joku eta tailerrak, Txofre enparantzan, Haurtxokoaren eta Gaztelekuaren eskutik.

18:30 Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

18:30 Helduen Danborrada, auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.

19:00 Ekuadorretik eta Boliviatik “ Renacer ” musika eta dantza taldea, Txofre enparantzan.

20:00 Janari Latindarraren dastaketa, Txofre enparantzan, Amerika Latina Unidaren eskutik.

20:00 Bingoa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

20:00 Camps orkestra “Txunami”, Txofre enparantzan.

21:30 Kontzertuak, katalunia enparantzan:

-Skakeitan                    Itziarren semeak                        Dixebra

Uztailak 17, igandea.

Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA ( Surf indarrak taldearen eskutik.)

Euskal artisauak egun osoan zehar, San Frantzisko kalean.

09:30 Diana auzoko kaleetan zehar Nafarroa Behera plazatik aterata.

11:00 Elkarteen arteko Marmitako lehiaketa, Katalunia Plazan, Marruma elkartearen eskutik.

11:45 Txalaparta, Kalatuna enparantzan.

12:00 Txakur-erakusketa eta ondoren paella pintxoa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

12:00 Sagardo dastaketa, Katalunia enparantzan.

12:30 Euskal Dantza, katalunia enparantzan.

12:30 Tortila lehiaketa, Katalunia enparantzan.

13:00 Aizkolariak, katalunia enparantzan, Saralegi anaien eskutik.

14:30 Bertso-bazkaria, Txofre enparantzako Sagardo Karpan.

16:30 Timba poker express txapelketa,Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

17:30 Triki-bertso poteoa, Txofre Plazako sagardo-karpatik hasita.

18:00 Lore Power antzezlana,Katalunia plazan, Kultur Etxearen eskutik.

19:00 Amona Joxeparen istoriak antzezlana, Katalunia plazan.

20:00 Sardinada, Katalunia enparantzan.

20:30 Erromeria, Katalunia enparantzan.

20:30 Txokolatada, Katalunia enparantzan.

21:00 Zezen suzkoa, Katalunia enparantzan.

24:00 Amaiera. Hurrengo urtera arte!!

SAGARDO KARPA

Asteazkenetik-Larunbatera,

- Afariak: 20:30etatik aurrera.

- Igandean: Bertso bazkaria 14:30etan.

CAMPEONATO DE FUTBITO

  • Uztailaren 4tik 16ra.
  • Izen-emanteak Kiskurra eta Campero tabernetan.

FERIAK


Nafarroa Behera plaza, Txofre eta Usandizaga plazetan.

sagardo11

Kartela

kartela 2011

Kartela 2011

Kartela