buy replica hublot replica de relojes rolex
zipotz jaiak2014

Zipotz Jaiak 2014 Programa

Jueves 17 de Julio
18:00 Actuación de los payasos GARI, MONTXO ETA JOSELONTXO, en la plaza del Txofre, a cargo de la Casa
de Cultura de Okendo.
19:00 Pregón y después desfile con gigantes y cabezudos, partiendo del Txofre, por las calles del barrio.
20:00 Concierto del coro de Corazón de María, en la Casa de Cultura de Okendo. Director: Saioa Zuaznabar.
20:00 Chocolatada en la plaza del Txofre, a cargo del Pais Petit.
20:30 Cenas, sardinada, en la carpa del Txofre.
22:00 Conciertos en la plaza Cataluña:
REBOLUTIONARY BROTHERS (junto con GLAUKOMA y RAPHAEL de Italia).
Viernes 18 de Julio “Gazte Eguna”
10:30 Juegos para niños, en la plaza Cataluña, a cargo del grupo de tiempo libre Aukaz.
11:30 Kalejira con gigantes y cabezudos por el barrio, partiendo de la plaza Nafarroa Behera.
12:30 Acto de fraternización con las fiestas de Karmenes, en el puente.
13:00 Elaboración de la comida popular, en la plaza Cataluña.
14:00 Comida popular de cuadrillas, en la plaza Cataluña.
15:30 Micro Abierto, en la plaza Cataluña, a cargo de la Gazte Asanblada de Gros.
16:30 Concurso de irrintzis, en la plaza Cataluña, a cargo de la Gazte Asanblada de Gros.
17:00 Elektro-charanga, partiendo de la plaza Cataluña, a cargo de la Gazte Asanblada de Gros.
17:30 Tamborrada infantil, por las calles de Gros, partiendo de la ikastola Zurriola.
17:30 Final del campeonato de Pala y Pelota, en el frontón de Sagüés.
18:00 Graffitis, en la plaza del Txofre, a cargo del colectivo Urban 13.
18:00 Urban 13 SHOW, en la plaza del Txofre, a cargo del colectivo Urban 13.
20:30 Cenas, sardinada, en la carpa del Txofre.
21:00 Toro de fuego, en la plaza del Txofre.
22:00 Concierto, Iñaki Salvador y Pirata Piratovich, en la plaza Nafarroa Behera, a cargo del Bar Kau.
23:00 Conciertos en la plaza Cataluña:
GOSE + 3GABE2
Sábado 19 de Julio
Durante el día, campeonato de SURF y BODYBOARD en la playa de la Zurriola, a cargo del grupo de surf
Groseko Indarrak.
10:30 Mercadillo, en la plaza del Txofre, a cargo del bar Pais Petit.
11:00 Ajedrez para jóvenes, en la plaza del Txofre, a cargo del Grupo de Ajedrez de Gros.
12:00 Charanga por las calles del barrio, partiendo de la plaza Nafarroa Behera.
12:45 Final del campeonato de Futbito, en el polideportivo de Manteo, a cargo de la peña Deabru Urdinak.
14:00 Paellada solidaria, en la plaza Cataluña.
14:00 Paellada popular, en la plaza de Sagüés, a cargo del grupo de surf Groseko Indarrak.
16:00 Campeonato de Mus, en el bar Ricardo de la calle General Artetxe.
17:00 Gigantes y cabezudos, por las calles del barrio, partiendo de la plaza Nafarroa Behera.
17:00 Campeonato de Skate-Slalom, en la plaza de Sagüés, a cargo del grupo de surf Groseko Indarrak.
18:00 Taller de graffitis para niños, en la plaza de Sagüés, a cargo del grupo de surf Groseko Indarrak.
18:30 Talleres y juegos para niños, en la plaza del Txofre, a cargo del grupo Urrats.
18:30 Tamborrada, por las calles del barrio, partiendo de la ikastola Zurriola.
19:00 Chocolatada, en la plaza del Txofre, a cargo del bar Pais Petit.
19:30 Coral Xistral, en la Casa de Cultura Okendo, a cargo de la Casa Galicia.
20:00 Trikipoteo, por los bares de Sagüés, a cargo del grupo de surf Groseko Indarrak.
20:00 Bingo, en la plaza del Txofre, a cargo del bar Pais Petit.
20:30 Cenas, sardinada, en la carpa del Txofre.
21:00 Sardinada, en la plaza José Miguel Barandiarán, a cargo del grupo de surf Groseko Indarrak.
22:00 Conciertos, Asier Gimenez y DMD QUARTER, en la plaza Nafarroa Behera, a cargo del Bar Kau.
22:30 Conciertos, en la plaza José Miguel Barandiarán, a cargo del grupo de surf Groseko Indarrak.
23:00 Conciertos, en la plaza Cataluña:
ITZIARREN SEMEAK + MC ONAK
Domingo 20 de Julio
Feria de artesanía y talos durante todo el día, en la Plaza Cataluña.
11:00 Concurso de Marmitako entre cuadrillas y sociedades, en la plaza Cataluña, a cargo del Marruma.
11:30 Gincana vasca, en diferentes plazas del barrio, a cargo del grupo Urrats.
11:30 Exhibición de Txalaparta y Alboka, en la plaza Cataluña.
11:30 Exhibición de deportes rurales vascos, en la plaza Cataluña, a cargo de los hermanos Saralegi.
12:00 Exhibición canina y cetrería, en la plaza del Txofre, a cargo del bar Pais Petit.
12:00 Degustación de sidra, en la plaza Cataluña.
12:30 Concurso de tortillas, en la plaza Cataluña.
13:30 Bailes vascos, en la plaza del Txofre, a cargo del grupo de baile Trebeska.
14:30 Comida en la carpa del Txofre, ambientado con un cantautor.
16:30 Timba-poker-express, en la plaza del Txofre, a cargo del bar Pais Petit.
17:30 Triki-bertso poteo, partiendo de la carpa del Txofre, con Jon Martin e Iñaki Apalategi.
18:00 Actuación de los payasos POXPOLO ETA KONPAINIA, en la plaza Cataluña, a cargo de la Casa de Cultura
Okendo.
20:00 Entrega de premios, en la plaza Cataluña, a cargo de la Gazte Asanblada de Gros y las Cuadrillas.
20:00 Chocolatada, en la plaza Cataluña.
20:30 Romería, en la plaza Cataluña: INGO AL DEU?
21:30 Toro de fuego, en la plaza Cataluña.
24:00 Fin de fiestas. ¡¡Hasta el año que viene!!

zipotz jaiak 2014

Zipotz Jaiak 2014 EGITARAUA

Uztailak 17 Osteguna
18:00 GARI, MONTXO ETA JOSELONTXO pailazoen emanaldia, Txofre enparantzan, Okendo Kultur Etxearen
eskutik.
19:00 Pregoia eta ondoren kalejira erraldoi eta buruhandiekin, Txofretik aterata, auzoko kaleetan zehar.
20:00 Mariaren Bihotza Abesbatzaren kontzertua, Okendo Kultur Etxean. Zuzendaria: Saioa Zuaznabar.
20:00 Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
20:30 Afariak, Sardinada, Txofreko karpan.
22:00 Kontzertuak, Katalunia enparantzan:
REBOLUTIONARY BROTHERS (GLAUKOMA eta Italiako RAPHAEL-ekin).
Uztailak 18 Ostirala “Gazte Eguna”
10:30 Haur jolasak, Katalunia enparantzan, Aukaz aisialdi taldearen eskutik.
11:30 Buruhandi eta erraldoiekin kalejira auzotik, Nafarroa Behera enparantzatik irtenda.
12:30 Karmengo jaiekin senidetze ekitaldia, zubian.
13:00 Bazkari prestaketa, Katalunia enparantzan.
14:00 Kuadrilen bazkari herrikoia, Katalunia enparantzan.
15:30 Mikro Irekia, Katalunia enparantzan, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
16:30 Irrintzi lehiaketa, Katalunia enparantzan, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
17:00 Elektrotxaranga, Katalunia enparantzatik irtenda, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
17:30 Haur Danborrada auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.
17:30 Pala eta Pilota finala, Sagueseko frontoian.
18:00 Graffitiak, Txofre enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.
18:00 Urban 13 SHOW, Txofre enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.
20:30 Afariak, sardinada, Txofreko karpan.
21:00 Zezen Suzkoa, Txofre enparantzan.
22:00 Kontzertua, Iñaki Salvador eta Pirata Piratovich, Nafarroa Behera plazan, Bar Kau-ren eskutik.
23:00 Kontzertuak, Katalunia enparantzan:
GOSE + 3GABE2
Uztailak 19 Larunbata
Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan, Groseko Indarrak surf taldearen
eskutik.
10:30 Azoka txikia, Txofre enparantzan, Pais Petiten eskutik.
11:00 Gaztetxoentzat Xakea, Txofre enparantzan, Groseko Xake taldearen eskutik.
12:00 Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera enparantzatik aterata.
12:45 Futbito txapelketaren finala, Manteo kiroldegian, Deabru Urdinak hintxa taldearen eskutik.
14:00 Elkartasun Paellada, Katalunia enparantzan.
14:00 Paellada herrikoia, Sagueseko enparantzan, Groseko Indarrak Surf elkartearen eskutik.
16:00 Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.
17:00 Erraldoi eta Buruhandiak, auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera enparantzatik irtenda.
17:00 Skate slalom txapelketa, Sagueseko enparantzan, Groseko Indarrak Surf elkartearen eskutik.
18:00 Txikientzako graffiti tailerra, Sagueseko enparantzan, Groseko Indarrak Surf elkartearen eskutik.
18:30 Haurrentzako joku eta tailerrak, Txofre enparantzan, Urrats Taldearen eskutik.
18:30 Helduen Danborrada, auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.
19:00 Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
19:30 Coral Xistral, Okendo Kultur Etxean, Casa Galicia elkartearen eskutik.
20:00 Trikipoteoa, Sagueseko tabernetatik, Groseko Indarrak surf elkartearen eskutik.
20:00 Bingoa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
20:30 Afariak, sardinada, Txofreko karpan.
21:00 Sardinada, José Miguel Barandiarán enparantzan, Groseko Indarrak surf taldearen eskutik.
22:00 Kontzertuak, Asier Gimenez eta DMD QUARTER, Nafarroa Behera enparantzan, Bar Kau-ren eskutik.
22:30 Kontzertuak, José Miguel Barandiarán enparantzan, Groseko Indarrak surf taldearen eskutik.
23:00 Kontzertuak, Katalunia enparantzan:
ITZIARREN SEMEAK + MC ONAK
Uztailak 20 Igandea
Euskal artisauak eta talogileak egun osoan zehar, Katalunia enparantzan.
11:00 Elkarte eta kuadrilen arteko Marmitako lehiaketa, Katalunia enparantzan, Marruma elkartearen eskutik.
11:30 Euskal ginkana, auzoko plaza ezberdinetan, Urrats Taldearen eskutik.
11:30 Txalaparta eta Albokariak, Katalunia enparantzan.
11:30 Herri kirolak, Katalunia enparantzan, Saralegi anaien eskutik.
12:00 Txakur eta falkoneria erakusketa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
12:00 Sagardo dastaketa, Katalunia enparantzan.
12:30 Tortila lehiaketa, Katalunia enparantzan.
13:30 Euskal dantzak, Txofre enparantzan, Trebeska dantza taldearen eskutik.
14:30 Kantu-bazkaria, Txofreko karpan.
16:30 Timba-poker-express txapelketa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
17:30 Triki-bertso poteoa, Txofre enparantzatik aterata, Jon Martin eta Iñaki Apalategi-rekin.
18:00 POXPOLO ETA KONPAINIA pailazoen emanaldia, Katalunia enparantzan, Okendo Kultur Etxearen
eskutik.
20:00 Sari banaketa, Katalunia enparantzan, Groseko Gazte Asanblada eta Koadrilen eskutik.
20:00 Txokolatada, Katalunia enparantzan.
20:30 Erromeria, Katalunia enparantzan: INGO AL DEU?
21:30 Zezen suzkoa, Katalunia enparantzan.
24:00 Jaien amaiera. Hurrengo urtera arte!!

SAN JUAN 2014

San Juan 2014

SANTO TOMAS gros 2013

Santo tomas 2013

10:00etan:      Festaren hasiera.
10:45etan:      Zurriola ikastolako ikasleen kalejira, trikitilariez lagunduta.
11:00etan:      Haurrentzat zuzenduriko tailerrak, Urrats taldearen eskutik.
11:45etan:      Euskal Dantza ikuskizuna, Trebeska dantza taldearen eskutik.
13:00etan:      Bertsolariak. Iñaki Apalategi eta Jon Martin
13:30etan:      Bertso, triki-poteoa auzoko kaleetan zehar
13:30etan:      Txontxongilo bidezko Patata tropikalaren ipuin kontaketa, Pirata Garrapataren istorioak.
15:30etan:      Harri jasotzaileak Saralegi anaien eskutik, eta postuen arteko herri kirolak.
17:00etan       Mikel Carton bakarlariak eskeiniriko kontzertua.
17:00etan:      Dultzaineroek girotutako Buruhandiak eta Erraldoiak.
18:00etan:      LAIOTZ erromeroa, Kultur Etxearen eskutik
20.00etan:      Zezen suzkoa.

EGUN OSOAN ZEHAR TXISTORRA, EUSKAL ARTISAU ETA EUSKAL PRODUKTUEN POSTUAK, ANIMALIEN ERAKUSKETA, POSTUEN ARTEKO LEHIAKETA IZANGO DUGU GURE JAI EGUNA GIROTZEKO, BESTE EKINTZA ASKOREN ARTEAN.
ANIMA ZAITEZ ETA ZURE INGURUKOEKIN GIROA SORTU ZAZU!

Egitaraua 2013

Uztailak 18 Osteguna

18:00   POTXIN eta PATXIN pailazoen “Txango” emanaldia, Txofre Enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.

19:00   Pregoia. Ondoren, Erraldoiak eta Buruhandiak, Txofre Enparantzan.

19:30   Euskal Herria Tropikalaren kamioi Bira, Txofre EnparantzatiK, Groseko Kuadrilen eskutik.

20:00   Mariaren Bihotza Abesbatzaren kontzertua, Saioa Zuaznabar zuzendari  izanik, Kultur Etxean.

20:00   Txokolatada, Txofre Enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

20:30   Sardinada Txofreko karpan.

22:00   Kontzertuak, Katalunia Enparantzan: KULTO KULTIBO & REBOLUTIONARY BROTHERS

Uztailak 19 Ostirala  “Gazte Eguna”

10:30   Haur jolasak, Aukazekoa Aisialdi talderan eskutik, Katalunia enparantzan.

11:30   Buruhandiekin eta  Erraldoiekin kalejira auzotik , Nafarroa Behera

plazatik irtenda.

12:30   Karmengo Jai Batzordearekin senidetze ekitaldia zubian.

13:00   Bazkari prestaketa, Katalunia Enparantzan.

14:00   Koadrilen bazkari herrikoia, Katalunia Enparantzan.

16:00   Monologoa Groseko Gazte asanbladaren eskutik, Katalunia Enparantzan.

17:00   Koadrilen kalejira Elektrotxarangarekin batera, Txosnetatik aterata, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.

17:30   Haur Danborrada auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.

17:30   Pala eta pilota finala, Sagueseko frontoian, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik.

18:00   Graffitiak, Txofre Enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.

18:00   Urban 13 SHOW ( Break dance, capoeira, rap…), Txofre Enparantzan.

20:30   Sardinada Txofreko karpan.

21:00   Zezen suzkoa, Txofre Enparantzan.

21:00   Kontzertuak, Una noche sin sabina, Nafarroa Behera plazan, Bar Kau-ren   eskutik.

22:30   Kontzertuak, Katalunia Enparantzan:

KEZKAK

M.C.D

INGO AL DEU?

Uztailak 20 Larunbata

Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan (Groseko indarrak Surf taldearen eskutik.)

10:30   Merkadilloa, Txofre Enparantzan, Pais Petiten eskutik.

11:00   Gaztetxoentzako Xakea, Txofre Enparantzan, Groseko xake taldearen eskutik.

11:45   Futbito txapelketaren finala, Deabru Urdinak hintxa taldearen eskutik, Manteo kiloreldegian.

12:00   Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.

14:00   Elkartasun Paellada Katalunia Enparantzan.

16:00   Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.

17:00   Erraldoiak eta Buruhandiak, Nafarroa Behera Enparantzatik aterata.

18:30   Haurrentzako joku eta tailerrak, Txofre Enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.

18:30   Helduen Danborrada, auzoko kaleetan zehar, Kortxoenea Gaztetxetik aterata.

18:30   Sardinada, Jose Miguel Barandiaran Plazan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.

19:00   Txokolatada, Txofre Enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

19:45   Lartaun abesbatza, Maddalen Dorronsore zuzendariaren eskutik, Kultur Etxean.

20:00   Bingoa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

20:30   Sardinada Txofreko karpan.

21:00   Bideo proiekzioak, Jose Miguel Barandiaran plazan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.

21:30   Kontzertuak, Jose Miguel Barandiaran Plazan, Groseko Indarrak Surf taldearen eskutik.

22:00   Kontzertuak, Voces y cuedas, Nafarroa Behera plazan, Bar Kau-ren eskutik.

22:00   Kontzertuak, Katalunia Enparantzan:

FEOS PERO MAJOS

ZE ESATEK!

3GABE2

Uztailak 21 Igandea

Euskal artisauak egun osoan zehar, San Frantzisko kalean.

11:00   Elkarteen arteko Marmitako lehiaketa, Katalunia Enparantzan, Marruma elkartearen eskutik.

11:30   Txalaparta eta albokariak, Kalatunia enparantzan.

12:00   Txakur-erakusketaTxofre Enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

12:00   Sagardo dastaketa, Katalunia enparantzan.

12:00   Herri kirol partehartzaileak , Saralegi anaien eskutik.

12:30   Tortila lehiaketa, Katalunia Enparantzan.

13:30   Dantza Argentinarrak, Txofre Enparantzan, Gazte  Alai del Centro Basko Argentino Euzko Etxea taldearen eskutik.

14:30   Kantu bazkaria, Txofre Enparantza, Mikel   Karton bakarlariarekin.

16:30  Timba poker express txapelketa,Txofre Enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.

17:30   Triki-bertso poteoa, Txofre Enparantzako Sardinada-karpatik hasita.

18:00   KORRI, SALTO ETA BRINKO pailazoan “Dantzan” emanaldia, Katalunia Enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.

20:00   Sari banaketa, Katalunia Enparantzan.

20:00   Sardinada, Katalunia Enparantzan.

20:00   Txokolatada, Katalunia Enparantzan.

20:30   Plaza dantzak, Tresbeska euskal dantza

20:30   HOIEZ! Erromeria taldea, Katalunia Enparantzan.

20:30   Zezen suzkoa, Katalunia Enparantzan.

24:00   Jaien amaiera. Hurrengo urterarte!

kartela 2013

Zipotz jaiak 2013

SANTO-TOMAS-2012-724x1024

Santo tomas (GROS)

EGITARAUA:

10:00etan: Festaren hasiera.
10:45etan: Zurriola ikastolako ikasleen kalejira, trikitilariez lagunduta.
11:00etan: Haurrentzat zuzenduriko tailerrak, Groseko Haurtxokoak eta Gaztelekuak zuzenduta.

11:45etan: Euskal Dantza ikuskizuna, Trebeska dantza taldearen eskutik.
13:00etan: Bertsolariak
13:30etan: Triki-poteoa
13:30etan: Txontxongilo bidezko Patata tropikalaren ipuin kontaketa, Pirata Garrapataren istorioak.
14:30etan: Harri jasotzaileak Saralegi anaien eskutik, eta postuen arteko herri kirolak.
15:30etan: GUAJIROAK kantautoreak.
17:30etan: Dultzaineroek girotutako Buruhandiak eta Erraldoiak.
19:00etan: DRINDOTS erromeria, Kultur etxearen eskutik.
20.00etan: Zezen suzkoa.EGUN OSOAN ZEHAR TXISTORRA, EUSKAL ARTISAU ETA EUSKAL PRODUKTUEN POSTUAK, POSTUEN ARTEKO LEHIAKETA IZANGO DUGU GURE JAI EGUNA GIROTZEKO, BESTE EKINTZA ASKOREN ARTEAN.
ANIMA ZAITEZ ETA ZURE INGURUKOEKIN GIROA SORTU ZAZU!

Egitaraua

Uztailak 11 Asteazkena
21:30     Afari herrikoia, Txofre enparantzan (karpa).

Uztailak 12 Osteguna
14:00     Bazkari herrikoia Marruman, elkartearen eskutik.
18:00     Txurrimurri eta Morritoston zirkoan antzezlana, Txofre enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.
19:00     Pregoia, koadrilen aurkezpena eta desfilea. Ondoren erraldoiak eta buruhaundiak Txofre enparantzan.
20:00     Mariaren Bihotza Abesbatzaren kontzertua, Saioa Zuaznabar zuzendari izanik, Kultur Etxean.
20:00     La Jodedera, kontzertu ibiltaria, urbeltza tabernatik hasita.
20:30     Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
21:00     Kalejira trikipoteoa, Txofre plazatik aterata.
21:30     Kontzertuak, katalunia enparantzan:     REVOLUTIONARY BROTHERS eta XALBALA ++

Uztailak 13 Ostirala  “Gazte Eguna”
11:30     Buruhandiekin eta  Erraldoiekin kalejira auzotik , Nafarroa Behera  plazatik irtenda.
12:30     Karmengo Jai Batzordearekin senidetze ekitaldia zubian.
14:00     Koadrilen bazkari herrikoia, katalunia enparantzan.
15:00     Ipuin kontalaria eta bingo berezia, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
17:30     Koadrilen kalejira Elektrotxarangarekin batera, Txosnetatik aterata, Groseko Gazte Asanbladaren eskutik.
17:30     Haur Danborrada auzoko kaleetan zehar, Zurriola ikastolatik aterata.
17:30     Pala eta pilota finala, Sagueseko frontoian, Kortxoenea Gaztetxearen eskutik.
18:00     Graffitiak, Txofre enparantzan, Urban 13 kolektiboaren eskutik.
18:00     Urban 13 SHOW ( Break dance, capoeira, rap…), Txofre enparantzan.
19:00     Haurrentzako joku eta tailerrak, Txofre enparantzan, Aukaz taldearen  eskutik.
19:30     Sorgin Dantza erakusketa Gazte Asanbladaren eskutik txofre enparantzan.
20:00      Kantakidetza abesbatzaren kontzertua, kultur etxean.
20:00     Akelarrea eta brindisa Gazte asanbladaren eskutik
20:00     Bakarrizketa Ion Plazaola, Urbeltza tabernan.
20:00     Sardinada, Txofre enparantzan.
21:00     Plaza dantza Txofre enparantzan gazte asanbladaren eskutik
21:00     Zezen suzkoa, Txofre enparantzan.
21:00     Karaokea, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
21:30     Kontzertuak, Katalunia enparantzan: Siroka,Habeas Corpus  eta 3 gabe 2

Uztailak 14 Larunbata

Egunean zehar, SURF eta BODYBOARD TXAPELKETA Zurriola hondartzan (Groseko indarrak Surf taldearen eskutik.)

11:00     Gaztetxoentzako Xakea, Txofre enparantzan, Groseko xake taldearen eskutik.
12:00     Txaranga auzoko kaleetan zehar, Nafarroa Behera plazatik aterata.
13:00     Futbito txapelketaren finala, Sagüesen, Deabru Urdinak hintxa taldearen eskutik.

14:00     Elkartasun Paellada Katalunia enparantzan.
16:00     Mus txapelketa, Jeneral Artetxe kaleko Ricardo tabernan.
17:00     Erraldoiak eta Buruhandiak, Nafarroa Behera enparantzatik aterata.
18:30     Haurrentzako joku eta tailerrak, Txofre enparantzan, Aukaz taldearen eskutik.
18:30     Txokolatada, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
18:30     Helduen Danborrada, auzoko kaleetan zehar, Kortxoenea Gaztetxetik aterata.
19:00     Afrikatik  Artexivu dantza  taldea, Txofre enparantzan.
20:00     Bingoa, Txofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
21:00     Barbakoa  Sagüesen, Groseko indarrak Surf taldearen eskutik.
21:30     Kontzertuak, katalunia enparantzan: Egurra ta kitto, La troba Kung-Fú eta eMePebo5t
23:30     Kontzertua, Glory Hole taldea, Sagüesen  Groseko indarrak Surf taldearen eskutik.

Uztailak 15 Igandea
Euskal artisauak egun osoan zehar, San Frantzisko kalean.

11:00     Elkarteen arteko Marmitako lehiaketa, Katalunia Plazan, Marruma elkartearen eskutik.
11:30     Txalaparta eta albokariak, Kalatuna enparantzan.
12:00     Txakur-erakusketaTxofre enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
12:00     Sagardo dastaketa, Katalunia enparantzan.
12:00     Herri kirol partehartzaileak bertsolariek  alaituta, Saralegi anaien eskutik.
12:30     Tortila lehiaketa, Katalunia enparantzan.
14:30     Bertso-bazkaria, Txofre enparantzako Sagardo Karpan. Bertsolariak : Iñaki Apalategi eta Iban Urdangarin
16:30     Timba poker express txapelketa,Txofre  enparantzan, Pais Petit tabernaren eskutik.
17:30     Triki-bertso poteoa, Txofre Plazako sagardo-karpatik hasita.
18:00     KIKI, KOKO eta MOKO pailazoen “Parranda-Tutiplen” antzezlana, Katalunia enparantzan, Kultur Etxearen eskutik.
19:30     Sari banaketa, Katalunia enparantzan.
20:00     Plaza dantza, Katalunia enparantzan.
20:00     Sardinada, Katalunia enparantzan.
20:30     TRIKIHOTS Erromeria, Katalunia enparantzan.
20:30     Txokolatada, Katalunia enparantzan.
21:00     Zezen suzkoa, Katalunia enparantzan.
24:00     Jaien amaiera. Hurrengo urterarte.

SAGARDOTEGI KARPA
-Asteazkenetik Larunbatera: Afariak 20:30etatik aurrera.
-Igandean: Bertso bazkaria 14:30etan.

FERIAK
- Nafarroa Behera plazan,Txofre enparantzan eta usandizaga enparantzan.

kartela

KARTELA 2012

kartela 2011

Santo tomas 2011